Reuters: Росія рекордно збільшила знижки на нафту для Китаю

Джерело: Reuters

Вантажі російської суміші сирої нафти ESPO, що були завантажені у грудні, торгувалися в китайських портах зі знижкою 5-6 доларів за барель, що є найнижчою різницею за всю історію спостережень, повідомили джерела.

Наприкінці вересня нафту ESPO китайські НПЗ купували за ціною вищою за Brent на $0,5-1. Відтак, після запровадження санкцій США проти “Роснафти” та “Лукойлу” головний російський сорт для китайського ринку подешевшав на $5,5-7 за бочку, або приблизно 10%.

За словами джерел, не всі партії ESPO Blend з навантаженням у грудні знайшли покупців, і торгові компанії, через які проводилися постачання, могли зазнати збитків: вони придбали грудневі обсяги ще восени, за вищими цінами, і тепер змушені продавати їх набагато дешевше.

Знижки на нафту, які Росія надає Китаю з початку війни проти України, заощадили китайським НПЗ $20 млрд за минулі роки, повідомляв раніше голова “Роснафти” Ігор Сєчін.

Попри знижки, потоки російської нафти в КНР скорочуються: у листопаді морські постачання на китайський ринок впали нижче за 800 тисяч барелів на добу, мінімум з лютого 2022 року, підрахували аналітики Kpler. Порівняно з жовтнем експорт упав на 30-40%, або 400-500 тисяч барелів на добу.

Раніше у Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни.

Разом з тим, доходи федерального бюджету РФ від нафти і газу у листопаді просіли на 33,8% до аналогічного періоду минулого року.

  • Американські санкції, що набули чинності 21 листопада, фактично зупинили в морі приблизно 48 мільйонів барелів російської нафти. Десятки танкерів вимушено змінюють маршрути, шукаючи нові порти призначення. Як наголошують Bloomberg, це – черговий удар Вашингтона по експортних потоках Кремля на тлі війни проти України.
  • Представники країн-виробників нафти ОПЕК+ зустрілися, щоб погодити на збільшення видобутку на 411 000 барелів на добу (б/д).
  • Дані свідчать, що Росія продовжує зароблять мільярди на експорті нафти та газу до країн Заходу, фінансуючи тим самим свою війну проти України.
  • Танкери, що перебувають під санкціями США, зʼявилися серед кораблів, які перевозять російську нафту до Індії.
  • Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.