Що відомо про нову російську крилату ракету «Бандероль»: ГУР розповіло деталі

Джерело: ГУР 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало технічні деталі нової російської крилатої ракети S8000 “Бандероль”.

Як з’ясувалося, розробником ракети є підсанкційне підприємство “Кронштадт”.

Основним її носієм є БПЛА “Оріон” виробництва тієї ж компанії. Також здійснюється адаптація виробу для застосування з ударних гелікоптерів Мі-28Н.

Особливістю ракети є її здатність виконувати повороти з меншим радіусом, ніж у типових крилатих ракет російського виробництва (Х-101, 3М-14, 9М727, Х-69), зберігаючи при цьому характерну траєкторію польоту крилатої ракети.

Фото: ГУР

“Бандероль” оснащена бойовою частиною масою до 150 кг, вона здатна долати відстань до 500 км зі швидкістю 500 км/год. Як паливо використовується авіаційний гас.

Зафіксоване використання іноземних компонентів, зокрема реактивний двигун Swiwin SW800Pro китайського виробництва. Це двигун для авіамоделювання, який продається навіть через онлайн-майданчики (орієнтовна вартість на AliExpress – 16 тисяч доларів).

Ракета містить телеметричний модуль RFD900x австралійського виробництва або його китайську копію, інерціальну навігаційну систему, ймовірно, китайського походження, акумуляторні батареї Murata виробництва Японії і сервоприводи Dynamixel MX-64AR, виробником яких є компанія Robotis з Південної Кореї.

Завадозахищена CRP-антена “Комета-М8”, виробництва “Вніір-прогрес” РФ, також використовується у “Геранях”, УМПК та УМПБ.

Ракета містить майже 20 мікрочипів американських, китайських, швейцарських, японських та південнокорейських виробників.

Як зауважили в ГУР, більшість іноземної електронної компонентної бази для цієї ракети надходить через мережу “Чіп і Діп” – одного з найбільших російських дистриб’юторів електроніки.

Загалом ідентифіковані понад 20 ключових компонентів ракети S8000, а також близько 30 підприємств, залучених до її виробництва або постачання.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.

12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом обговорили ключові деталі зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.

У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.