Ізраїль просить МКС скасувати ордер на арешт Нетаньягу 

Джерело: Reuters

Ізраїль звернувся до суддів Міжнародного кримінального суду з проханням скасувати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галланта.

Також Ізраїль закликав зупинити розслідування злочинів проти людяності та воєнних злочинів на палестинських територіях, свідчать документи, підписані заступником генерального прокурора Гіладом Ноамом.

21 листопада 2024 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та його колишнього начальника оборони, а також лідера ХАМАС Ібрагіма аль-Масрі за ймовірні воєнні злочини та злочини проти людяності в конфлікті в Газі. У лютому судді відкликали ордер на арешт аль-Масрі, також відомого як Мохаммед Дейф, після достовірних повідомлень про його смерть.

Ізраїль не визнає юрисдикцію суду та відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів у секторі Гази.

Поки незрозуміло, в якій формі відбуватиметься перегляд та коли можуть ухвалити рішення стосовно запиту Ізраїлю.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) видав ордери на арешт прем’єр-міністра та ексміністра оборони Ізраїля – Біньяміна Нетаньягу та Йоава Галланта – за “злочини проти людяності та воєнні злочини”, скоєні щонайменше з 8 жовтня 2023 року по 20 травня 2024 року.

  • Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.
  • Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу.
  • Франція визнала, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має дипломатичний імунітет на її території щодо ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС). Міністерство закордонних справ Франції заявило, що ця позиція базується на тому, що Ізраїль не є підписантом Римського статуту, засновницького документа МКС.
  • Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про заборону генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу в’їжджати до країни, пояснюючи це тим, що той не висловив чіткого осуду масованого ракетного нападу Ірану на Ізраїль.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.