Окупанти утримують в неволі 13 працівників окупованої ЗАЕС – Енергоатом
Джерело: Енергоатом
Російські окупанти утримують щонайменше 13 працівників тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
У Енергоатомі додали, що з початку окупації найбільшої станції Європи Росія почала безпрецедентний тиск на атомників, які відмовились переходити на сторону ворога і підписувати “контракти” з “Росатомом”.
“Відомо щонайменше про 13 працівників Запорізької АЕС, яких окупанти позбавили свободи на тимчасово окупованій території. З них сімох “засудили” до ув’язнення, троє досі перебувають у тюрмах в очікуванні фейкових вироків. Доля ще трьох залишається невідомою – вони вважаються зниклими безвісти”, – йдетсья у повідомленні.
Крім того, на початку повномасштабного вторгнення окупанти закатували до смерті водолаза ЗАЕС Андрія Гончарука.
Зазначається, що близько п’яти тисяч фахівців змогли покинути тимчасово окупований Енергодар, і НАЕК “Енергоатом” дбає про їх працевлаштування в інших підрозділах товариства.
“Тим часом загарбники продовжують використовувати Запорізьку АЕС як військову базу. В машзалах блоків стоять військові автівки, зберігається вибухонебезпечна зброя. Обладнання станції дедалі більше деградує, і про жодний безпечний сценарій перезапуску ЗАЕС не може бути й мови”, – додали в Енергоатомі.
- Російський суд призначив громадянину України та працівнику Запорізької АЕС Сергія Потингу 18 років позбавлення волі та штраф у розмірі 700 тисяч рублів. Його визнали винним в буцімто участі у терористичному угрупованні, підготовці терористичного акту та незаконному обігу вибухівки.
- Російські окупанти засудили до 14 років позбавлення волі Лілію Качкарьову — цивільну мешканку Енергодара та співробітницю Запорізької АЕС.
- Окупанти засудили 56-річну жительку Енергодара й працівницю ЗАЕС Наталію Шульгу до 15 років позбавлення волі за звинуваченням у “замаху на диверсію у змові зі співробітниками СБУ”.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.