Окупанти утримують в неволі 13 працівників окупованої ЗАЕС – Енергоатом
Джерело: Енергоатом
Російські окупанти утримують щонайменше 13 працівників тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
У Енергоатомі додали, що з початку окупації найбільшої станції Європи Росія почала безпрецедентний тиск на атомників, які відмовились переходити на сторону ворога і підписувати “контракти” з “Росатомом”.
“Відомо щонайменше про 13 працівників Запорізької АЕС, яких окупанти позбавили свободи на тимчасово окупованій території. З них сімох “засудили” до ув’язнення, троє досі перебувають у тюрмах в очікуванні фейкових вироків. Доля ще трьох залишається невідомою – вони вважаються зниклими безвісти”, – йдетсья у повідомленні.
Крім того, на початку повномасштабного вторгнення окупанти закатували до смерті водолаза ЗАЕС Андрія Гончарука.
Зазначається, що близько п’яти тисяч фахівців змогли покинути тимчасово окупований Енергодар, і НАЕК “Енергоатом” дбає про їх працевлаштування в інших підрозділах товариства.
“Тим часом загарбники продовжують використовувати Запорізьку АЕС як військову базу. В машзалах блоків стоять військові автівки, зберігається вибухонебезпечна зброя. Обладнання станції дедалі більше деградує, і про жодний безпечний сценарій перезапуску ЗАЕС не може бути й мови”, – додали в Енергоатомі.
- Російський суд призначив громадянину України та працівнику Запорізької АЕС Сергія Потингу 18 років позбавлення волі та штраф у розмірі 700 тисяч рублів. Його визнали винним в буцімто участі у терористичному угрупованні, підготовці терористичного акту та незаконному обігу вибухівки.
- Російські окупанти засудили до 14 років позбавлення волі Лілію Качкарьову — цивільну мешканку Енергодара та співробітницю Запорізької АЕС.
- Окупанти засудили 56-річну жительку Енергодара й працівницю ЗАЕС Наталію Шульгу до 15 років позбавлення волі за звинуваченням у “замаху на диверсію у змові зі співробітниками СБУ”.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.