Іноземці, які служать у лавах ЗСУ, можуть отримати статус учасника бойових дій – Міноборони

Джерело: Міноборони

Іноземці та особи без громадянства, які проходять службу у Збройних Силах України або в Державній спеціальній службі транспорту, мають право на отримання статусу учасника бойових дій.

Міністерство оборони України нагадує, що отримання такого статусу регулюється кількома нормативно-правовими документами.

Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, статус учасника бойових дій надається військовослужбовцям Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, а також безпосередньо брали участь у заходах, спрямованих на оборону України, забезпечення безпеки населення та захист національних інтересів у зв’язку з військовою агресією РФ.

Водночас до категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” проходять військову службу у ЗСУ.

“Враховуючи зазначене вище, іноземці, діяльність яких відповідає вимогам цих законів, можуть отримати статус учасника бойових дій. Вони мають дотримуватися таких самих процедур, як і громадяни України”, – пояснив директор Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України полковник Сергій Галімський.

В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.

Офіс президента зобовʼязаний надати докази, на підставі яких проти нардепа Петра Порошенка були запроваджені санкції. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив відповідне клопотання адвокатів лідера “Євросолідарності” 13 травня. На засіданні був присутній кореспондент Букв.

У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.

У Великій Британії чоловік помилково провів у в’язниці 38 років за вбивство, якого, як виявилось, він не скоював.

Новий криптопроєкт American Bitcoin, який підтримують двоє старших синів президента США Дональда Трампа, планує злиття з Gryphon Digital Mining і подальший вихід на біржу Nasdaq.