У ФРН заборонили ультраправу організацію «Королівство Німеччина»

Джерело: Reuters

У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.

Мета та діяльність об’єднання суперечать кримінальному законодавству і спрямовані проти конституційного ладу, — наголосив міністр внутрішніх справ ФРН Александер Добріндт.

“Королівство Німеччина” є найбільшим об’єднанням руху рейхсбюргерів. Заборона поширюється на численні дочірні організації угруповання. Активи групи конфіскують, щоб гарантувати неможливість подальшого використання цих коштів у екстремістських цілях, заявило МВС Німеччини.

Ми говоримо не про групу нешкідливих ностальгіків, а про злочинні структури та злочинну мережу, – пояснив Добріндт журналістам, додавши, що їхня злочинна економічна мережа тривалий час перебуває в центрі уваги німецької влади.

Німецька розвідка почала стежити за рухом рейхсбюргерів у 2016 році після того, як один з його членів застрелив поліцейського під час рейду в його будинку.

Ретельне розслідування руху, яке охоплює низку конспірологічних теорій, що ставлять під сумнів легітимність сучасної німецької держави, посилилося у грудні 2022 року, коли влада зірвала плани збройного перевороту.

Вже 13 травня поліція виконала чотири ордери на арешт підозрюваних — Матіаса Б., Петера Ф., Бенджаміна М. і Мартіна С. Прокурори заявили, що вони є ватажками злочинної організації, котра створила “псевдодержавні структури та інститути”, включно банком і страховою системою, а також органом, що друкує “фіктивні документи” і власну валюту.

Довідка. “Королівство Німеччина” заснували у 2012 році у Віттенберзі кухарем за освітою та інструктором карате Петером Фітцеком. Нині угруповання налічує близько 6 тисяч членів. Рейхсбюргери не визнають повоєнний порядок та легітимність ФРН, вважаючи себе громадянами “німецького рейху”. Вони виготовляють альтернативні посвідчення особи та водійські права неіснуючої імперії. Рух виник ще 1980-ті роки.

  • 2 травня Федеральне відомство з охорони конституції віднесло партію “Альтернатива для Німеччини” до правоекстремістських на федеральному рівні. Своє рішення спецслужба пояснила “екстремістським характером партії загалом, яка нехтує людською гідністю”. Зазначається, що відповідну оцінку відомство винесло “після інтенсивної та всебічної експертної перевірки”.
  • Співголова “Альтернативи для Німеччини” Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій.
  • У Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD).
  • Заборону партії “Альтернатива для Німеччини”, кору раніше визнало правоекстремістською Федеральне відомство з охорони конституції (BfV), підтримали б 48% німців, випливає з опублікованого опитування інституту Insa для Bild am Sonntag. Тоді як 37% респондентів виступили б проти такого рішення, ще 15% вагалися з відповіддю.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.