Люди, які припиняють вживати препарати для схуднення, протягом року повертають зайву вагу

Джерело: The Guardian

Дослідження виявило, що люди, які використовують препарати для схуднення, знову набирають вагу, яку скинули, протягом року після того, як припинять вживати ліки.

Відповідний аналіз, у межах якого перевіряли старі та нові препарати для схуднення на основі GLP-1, провів Оксфордський університет. Відтак було встановлено, що люди здебільшого втрачали 8 кг після уколів для схуднення, але повертали ці кілограми через 10 місяців після завершення ін’єкцій.

Дослідження виявило, що навіть ті, хто користувався новими препаратами, такими як Wegovy та Mounjaro, зрештою повертали зайву вагу після припинення лікування.

При цьому завдяки цим новим препаратам люди втрачали у середньому 16 кг, що майже удвічі більше, порівняно з втратою ваги з допомогою старих препаратів. Але навіть після нових препаратів люди за рік набирали близько 9,6 кг, тобто, упродовж 20 місяців вони повернуть 16 втрачених кілограмів.

У межах аналізу вивчали 6370 пацієнтів у восьми контрольованих та трьох спостережних дослідженнях. 1465 пацієнтів приймали семаглутид та тирзепатид – ін’єкції у великих дозах, рекомендовані спеціально для схуднення.

Минулі дослідження, які проводили ті ж фахівці щодо різноманітних дієт (без препаратів для схуднення) показали, що люди після завершення дієт також зрештою повертали зайву вагу, але це відбувалось набагато повільніше, щонайменше через п’ять років.

“Ці препарати дуже ефективно допомагають вам скинути вагу, але коли ви припиняєте їх вживати, вага повертається набагато швидше, ніж після (припинення) дієт”, – зауважила Сюзан Джебб, співавторка дослідження та професорка кафедри дієтології та здоров’я населення Оксфордського університету.

Хоча дослідження не виявило причинно-наслідкового зв’язку, Джебб припустила, що різниця в тому, як швидко люди знову набирають вагу, може бути пов’язана з тим, що дієти жорсткі, і людям доводиться практикувати стриманість, щоб схуднути.

Водночас ін’єкції допомагають “притупи” відчуття голоду без зайвих зусиль.

“Тому, коли ліки потім скасовуються, у вас не залишається тих стратегій поведінки, які допомагають утримувати вагу”.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.