У Тернополі рідні полеглих оборонців показали їхні вишиванки
У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.
Фестиваль відбувся під гаслом “Вишивані крила України”. Захід відвідали мистецькі колективи, матері та дружини загиблих бійців.
Емоційною частиною заходу став вихід на сцену дружин та матерів полеглих та зниклих безвісти українських воїнів. Вони показали вишиванки, які належали оборонцям або були створені спеціально для них.
Серед них матір загиблого бійця Тараса Щирби Галина, син котрої загинув у листопаді 2022 року на Донеччині.
Я зараз одягнена у вишиванці, яку одягала ще на весілля мого сина. В нашій родині вишиванка займає визначне місце. У нас нині над образами висять вишиті рушники. Ми у вишиванках зустрічаємо всі свята.

Суспільне Тернопіль
Світлана Данилків, мати загиблого захисника Євгена Данилківа, представила сорочку, яку разом з бабусею вишивала для сина.
Ми повинні підтримувати нашу культуру, історію, наші українські традиції. Тому, що нас впізнають по вишиванці у всьому світі. Ця сорочка була вишита Євгену на випускний. Він одягав її на всі свята, любив Україну і все українське, – наголосила вона.
Пані Тетяна Головань вже багато років колекціонує різноманітну вишивку – переважно це давні і сучасні рушники. Проте назбирала вже понад пів сотні сорочок, деякі з них вишивала сама.
Я вбрана у вишиванці з давнього натурального конопляного полотна. Вона вишита вовняними нитками і сухозлотом, – розповіла Тетяна.
Начальниця міського управління культури Світлана Козелко зауважила, що у Тернополі такий фестиваль організовують із 2021 року.
Ми будемо говорити про вишиванку не як про традиційний одяг, а про вишиванку, яка дає розуміти, що ми українці, про нашу автентичність, про нашу історію та нашу броню. Майстрині зазвичай приходять на такі фестивалі, щоб побачити щось цікаве, зробити якусь вишиванку на сучасний лад або ж просто її відшити. Це великий досвід та мистецька рутина.
У межах фестивалю також організували виставку ікон з іконописної школи Володимира Шностія та тематичні виступи у вишиванках.
- Блогерка Олександра Чудна показала обгорілу вишиванку, яку знайшли в купі недопаленого сміття в залишках її будинку в Липцях, зруйнованому росіянами.
- 15 травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки. Букви зібрали привітання з цим святом від українських політиків, відомств та зірок.
- Щорічно у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки. Цьогоріч свято випадає на 15 травня. Букви розповіли про історію свята.
Попри санкції, арешт активів і передачу банків державі, низка фінансових установ, які раніше були пов’язані з В’ячеславом Богуслаєвим, зберігає чинні ліцензії. Національний банк України, який є регулятором ринку, не надає жодних пояснень щодо причин невідкликання цих дозволів.
Співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки у помешканні українського дипломата Костянтина Єлісєєва у справі так званих “Харківських угод” 2010 року. У партії “Європейська Солідарність” назвали ці дії безпідставним тиском і закликали припинити переслідування опонентів.
Служба безпеки України повідомила про заочну підозру колишньому капітану збірної України з футболу, який надавав фінансову підтримку армії РФ. СБУ не розкриває імені підозрюваного, проте оприлюднені факти вказують на Анатолія Тимощука.
Стримінговий сервіс Netflix повідомив про продовження популярного драматичного серіалу “Бріджертони” на п’ятий і шостий сезони.
Колишня пані посол США в Україні Бріджит Брінк пояснила причину своєї відставки у квітні 2025 року. За її словами, це через зовнішню політику американського президента Дональда Трампа.