Один з інгредієнтів енергетичних напоїв може підвищувати ризик виникнення раку крові

Джерело: New York Post

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

Мовиться про таурин – амінокислоту, яку часто додають у такі енергетичні напої як Red Bull та Celsius. Американські фахівці встановили, що він може бути джерелом енергії для клітин лейкемії, які розвиваються у кістковому мозку.

Хоча організм людини самостійно виробляє таурин, його також використовують для полегшення побічних ефектів хімієтерапії у пацієнтів з лейкемією.

Але дослідники з Університету Рочестера у Нью-Йорку припустили, що додаткове вживання таурину може погіршити розвиток раку крові.

За їхніми словами, дослідження свідчить про необхідність ретельно оцінити ризики та користь додаткового вживання таурину для пацієнтів з лейкемією і для тих, хто п’є енергетичні напої, зважаючи на доступність цього продукту.

Поки дослідження на початковій стадії, але фахівці оптимістично налаштовані щодо того, що вплив на вироблення таурину у лейкозних клітинах може стати новим підходом у лікування раку крові.

Їхнє дослідження на мишах та клітинах лейкемії людини показало, що блокування проникнення таурину у клітини може сповільнити розвиток раку крові.

Таурин міситься у продуктах з білком, таких як риба та м’ясо. Водночас його часто додають до енергетичних напоїв, оскільки він допомагає травленню, підтримує правильний баланс рідини та електролітів, підтримує загальну функцію центральної нервової системи.

У новому дослідженні науковці вивчали мишей з геном SLC6A6, який відповідає за транспортування таурину організмом.

Фахівці пересадили цим мишам зразки клітин лейкемії людини. Відтак, вони виявили, що певна група здорових клітин кісткового мозку виробляє таурин – середовище, у якому розвивається лейкемія.

Далі ген SLC6A6 переносить цей таурин з кісткового мозку у лейкозні клітини.

Оскільки ракові клітини харчуються таурином, відбувається процес гліколізу, під час якого клітини розщеплюють глюкозу для отримання енергії

Цей процес дає раковим клітинам енергію для розділення та розмноження, а тому може зробити лейкемію агресивнішою, адже сприяє виникненню більшої кількості ракових клітин.

Український співак Melovin до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією нагадав про свою бісексуальність та додав, що 17 травня для нього — це передусім день особистої гідності.

У штаті Джорджія (США) вагітна жінка, у якої констатували смерть мозку, вже три місяці перебуває на апаратах життєзабезпечення, щоб дати можливість плоду розвинутися до моменту народження. Це пов’язано зі законом штату, який забороняє аборти після виявлення серцебиття плоду.

Сьогодні, 17 травня, у швейцарському Базелі триває пісенний конкурс Євробачення 2025. Вокаліст гурту Ziferblat, що представляє Україну на цьогорічному пісенному шоу Євробачення в Базелі, вигукнув “Слава Україні!” після виступу.

Міністерство внутрішньої безпеки США розглядає ідею проведення реаліті-шоу, в якому іммігранти змагатимуться за шанс отримати американське громадянство.

Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати представили Росії “сильний мирний план” для завершення війни в Україні.