Парламент Бельгія відмовився закривати АЕС у країні

Джерело: Le Monde

Парламент Бельгії проголосував за відмову від ухваленого у 2003 році плану поступового виведення з експлуатації атомних електростанцій.

Так, більшість депутатів (102) підтримали рішення про збереження та розвиток ядерної енергетики, включаючи продовження терміну служби існуючих реакторів. Натомість утримався від голосування 31 парламентар, ще восьмеро висловилися проти.

Станом на сьогодні у країні діють дві АЕС — у Дулі поблизу Антверпена та в Тіанжі, спільно задіяно сім реакторів. Передбачалося, що їх виведуть з експлуатації у 2025 році. Проте, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, бельгійський уряд відтермінував вихід із ядерної енергетики щонайменше до 2035 року.

Тоді як прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер виступив не лише за збереження чинних реакторів, а й за зведення нових.

Днями стало відомо, що найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

  • Голова російського космічного агентства “Роскосмос” Юрій Борисов зав про план РФ та Китаю збудувати атомну електростанцію на поверхні Місяця.
  • До наступного десятиліття Китай може обігнати Францію та США і стати провідним виробником атомної енергії. В країні на сьогодні будується 30 нових атомних електростанцій.
  • Росія потребує “інтеграційного партнерства” з Казахстаном і навіть готова побудувати в республіці першу атомну електростанцію. Про це глава РФ Володимир Путін заявив 8 листопада – за день до початку офіційного візиту до Казахстану, де російський президент намагатиметься переконати Касим-Жомарта Токаєва в необхідності співпрацювати з РФ в умовах санкцій Заходу.

Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.

Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.

Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.

Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.