У Румунії дозволили збивати дрони, котрі залітають на територію країни

Джерело: Digi24

Виконувач обов’язків президента Румунії Іліє Болоян підписав закон, який дозволяє збивати дрони, що незаконно потрапили у повітряний простір країни.

Окрім того, Болоян підписав закон, котрий регулює проведення військових місій і операцій на території Румунії у мирний час.

У вересні минулого року міністри оборони Румунії, Польщі та Латвії спільно підписали лист, де наголосили на потребі запровадити модель ротації сил протиповітряної оборони НАТО та посилити заходи зі стримування, розвідки й патрулювання на східному фланзі НАТО.

Вже у лютому цього року парламент країни підтримав проєкт закону, що дозволяє збивати дрони. І попри те, що представники партій “Альянс за союз румунів”, “Партія молоді” та SOS România намагалися заблокувати документи у Конституційному суді, їхнє звернення відхилили.

Прийняття законів посилило обороноздатність держави на тлі зростання загроз зокрема через атаки російських дронів, уламки яких неодноразово падали на румунську територію.

Раніше Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Також у ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.