Міноборони кодифікувало лінійку оптоволоконних дронів українського виробництва Хижак REBOFF

Джерело: Міністерство оборони України

Міноборони кодифікувало лінійку оптоволоконних безпілотних авіаційних комплексів Хижак REBOFF української компанії 3DTech. Ці дрони мають котушки з оптоволокном довжиною від 10 до 20 км, що дозволяє ефективно їх використовувати залежно від потреб бойових підрозділів.

Як вказують у відомстві, розробка українських оптоволоконних БпАК розпочалася у 2023 році. Під час випробувань дрони успішно долали водні перешкоди (річки та озера) та проходили над лініями електропередач на швидкості до 143 км/год. У 2024 році перші тестові партії потрапили у військо та продемонстрували перспективність масштабування цього технологічного напрямку у війні із РФ.

Сьогодні 3DTech пропонує 5 оптоволоконних моделей, які вже постачаються в бойові бригади та ефективно застосовуються операторами FPV-дронів.

Джерело: Міністерство оборони України

Вся лінійка з 5 БпАК розрахована для виконання польотів на висоті до 500 м на швидкості до 70 км/год. Проте деякі моделі під час тестів успішно розмотували котушку на швидкості до 143 км/год.

Компанія оснастила всі дрони лінійки спеціальними швидкими кріпленнями — це дозволяє збирати та розбирати конструкцію без використання стяжок. Кожен БпАК оснащено ніжками для безпечного старту, приземлення та очікування у засідках.

Якщо потрібно буде модернізувати радіокеровані дрони під волокно, котушки REBOFF можна під’єднати до вже наявних у підрозділах 10 та 13-дюймових дронів інших виробників.

Компанія готується до кодифікації дронів з котушками на 25 та 30 км.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.