Суд виніс вирок чоловіку, який виготовляв зброю для оборони села на початку вторгнення РФ

Джерело: Суспільне
У Тростянецькому районному суді оголосили вирок Віталію Куколю, якого обвинувачували у виготовленні зброї та вибухівки.
Суд визнав його частково винним та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі та звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік.
Раніше Віталій Куколь у коментарі для “Суспільного” розповідав, як разом з односельцями на початку повномасштабного вторгнення готувався до оборони села Кам’янка від російських військ. Він власноруч виготовив вибухівку та замінував дорогу між тоді окупованим Тростянцем і Кам’янкою, допомагав евакуйовувати людей з окупованої території та співпрацював із 93-ю окремою механізованою бригадою “Холодний Яр”.
У 2024 році розпочався судовий процес проти Віталія Куколя — його обвинувачували у виготовленні зброї.
15 травня відбулись судові дебати: “Не дала мені держава зброї, а як я мав захищати свою родину, громаду? Пальцем знищувати ворога, так? Бабах – ти мертвий, так? Саме для цього я робив зброю – щоб захищати Україну. Що мали б робити поліцейські і ті, що повтікали. Тому, шановний суд, я прошу винести справедливе рішення і виправдати мене”, – казав Віталій Куколь.
У Сумській обласній прокуратурі вказали, що чоловік отримав вирок за те, що відмовився здавати зброю після деокупації Сумщини.
Як пояснюють у прокуратурі, поліції стало відомо про те, що чоловік, який до цього був шість разів засуджений, зокрема за незаконне зберігання боєприпасів та наркотиків, за місцем свого проживання виробляє зброю. Водночас добровільно здавати він її не бажає, “прикриваючись необхідністю захисту від ворога”.
В чоловіка провели обшук та вилучили рушницю, два пістолети та 1 кг 250 г пороху. Правоохоронці наголосили, що саме за незаконне зберігання цього арсеналу судять обвинуваченого.
“Якщо людина сьогодні бажає захищати свою державу, то вона йде на війну. Усе інше — це поза межами закону. Дійсно, у перші дні війни в багатьох цивільних людей на руках була зброя, однак після деокупації Сумщини поліція неодноразово зверталася до людей, щоб вони здавали зброю, зберігати яку вони не мають права. Люди, які добровільно приносили, не притягувалися до кримінальної відповідальності. Однак ті, хто зберігає вдома заборонені предмети, має відповідати за законом”, — додали у прокуратурі.
На момент публікації допис обласної прокуратури став недоступний.
- У червні 2024 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець оголосив, що бере під свій контроль справу жителя Сумської області Віталія Куколя, якого звинувачують у незаконному виготовленні зброї.
20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.