У ЗСУ сформували першу штурмову мотоциклетну роту

Джерело: пресслужба полку

У складі 425-го окремого штурмового полку “СКАЛА” сформували першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту.

Під час підготовки бійці провели сотні годин за кермом та відпрацювали стрільбу в русі, випустивши тисячі набоїв.

Серед інших тактик відпрацьовується переміщення великими “роями” мотоциклів — на кожному з них по двоє бійців: водій та стрілець. Обидва озброєні автоматами АКС-74У, що, за задумом, має спростити стрільбу на ходу, а також загалом полегшити маневрування та оперування зброєю. Після спішування водій і стрілець діють у складі двійки

Як зауважив Мілітарний, відпрацювання штурмових дій відбуваються під прикриттям димових завіс, однак не показаний спосіб їх установки. Цілком можливо, що планується скидання димових шашок, наприклад УДШ чи ДМ-11, за допомогою дронів.

Бійці зазначають, що полк забезпечив повноцінну та якісну підготовку особового складу — без жодних обмежень щодо пального чи боєприпасів. Можна припустити, що по аналогії з росіянами, планується розподіл мотоциклів на ролі: один може бути носієм засобів радіоелектронної протидії, а інший — буксувати ноші для поранених чи боєкомплект.

Основне завдання мотоциклетних підрозділів — блискавичне захоплення позицій шляхом стрімкого прориву відкритою місцевістю, зводячи до мінімуму час, необхідний ворогу на виявлення та вогневу протидію.

У результаті маємо сучасну “кавалерію”, основне завдання якої — стрімко прориватися до ворожих позицій, здійснювати штурмові дії та оперативно змінювати напрямок удару, — додали у повідомленні полку.

  • Головне управління розвідки Міноборони показало відео, як один з їх бійців евакуював підбитий росіянами броньовик з поля бою та назвало це “дрифтом року”.
  • У Головному управлінні розвідки Міноборони України вперше офіційно показали роботу зенітного ракетного комплексу С-200.
  • Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська намагаються з двох сторін підійти до Костянтинівки, що на Донеччині.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.