«Роснєфть» отримала ключове родовище рідкісноземельних металів

Джерело: Reuters

Російська нафтова компанія “Роснефть”, під керівництвом соратника глави РФ Володимира Путіна Ігоря Сєчіна, отримала абсолютний контроль над найбільшим в Росії родовищем рідкоземельних металів Томтор. Про що свідчать дані державного реєстру юридичних осіб РФ.

Томтор розташований на півночі сибірського регіону Якутія, і є ключовим проектом у планах Росії стосовно збільшення виробництва металів, котрі використовуються у військовій промисловості, а також у виробництві мобільних телефонів і електромобілів, щоб знизити залежність від імпорту з Китаю.

Контроль над оператором — компанією Vostok Engineering — “Роснефть” отримала 20 травня.

У листопаді 2024 року Путін публічно розкритикував попереднього оператора за затримки у розробці Томтору та пригрозив залученням третіх сторін, зокрема й держави.

До війни проти України Росія планувала інвестувати 1,5 млрд доларів у рідкоземельні мінерали. За даними Геологічної служби США, Росія має п’яті за обсягами запаси — 3,8 млн тонн. РФ прагне увійти до п’ятірки найбільших виробників рідкісноземельних металів із часткою світового ринку до 12% до 2030 року, згідно зі стратегією розвитку сектора.

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що Штатам вигідно відновити стосунки з Росією, яка має “найбільший шматок землі”.
  • За повідомленням ЗМІ, Росія запропонувала США доступ до рідкісноземельних металів та інших ресурсів на тимчасово окупованих територіях України. США не виключають, що погодяться на такі умови.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.