Колишню начальницю Геокадастру Київщини екстрадували з Німеччини

Джерело: САП, НАБУ

Ексначальницю Держгеокадастру Київщини, котра фігурує у справі про заволодінні державними землями поблизу Києва на більш як 1,8 млрд грн, екстрадували з Німеччини до України.

Зауважується, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України у взаємодії з Офісом Генерального прокурора домоглися екстрадиції до України колишньої начальниці ГУ Держгеокадастру в Київській області, підозрюваної у справі щодо заволодіння землею, а саме майже 920 га у Фастові та близько 284 га ДП “Пуща-Водиця” поблизу Києва, загальною вартістю понад 1,8 млрд грн.

Екстрадиція відбувалась у співпраці з компетентними органами Німеччини та Польщі.

Зазначена підозрювана перебувала в міжнародному розшуку з 05 березня 2024 року. У березні 2025 року її затримали на території Німеччини.

Передача підозрюваної співробітникам НАБУ відбулась на міжнародному автомобільному пункті пропуску “Краківець-Корчова”.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави. У разі внесення застави на особу будуть покладені відповідні процесуальні обов’язки.

Довідка. У 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями, які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які підшукували учасників АТО з правом на безоплатне отримання земельної ділянки.

Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі ДП ДГ “Дмитрівка” у Фастові та близько 284 га ДП “Пуща-Водиця” на околицях Києва. Сукупна ринкова вартість цих ділянок на момент вчинення злочину становила понад 1,8 млрд грн.

15 серпня 2023 року НАБУ і САП 5 учасникам організованої групи повідомили про підозру:

  • колишньому заступнику керівника ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою” — організатору схеми;
  • двом колишнім посадовцям ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
  • двом фізичним особам, пов’язаних з екскерівництвом Держгеокадастру – пособникам злочину.

Дії осіб кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Надалі кількість підозрюваних у цьому кримінальному провадженні зросла до 12 осіб.

Завдяки НАБУ і САП на усі землі накладено арешт і видано заборону на забудову та зміну цільового призначення, що дозволило зберегти їх для громади Київщини.

  • В Україну екстрадували одну з учасниць організованої групи, яка обвинувачується у привласненні грошей АТ “Укрзалізниця” під час закупівлі трансформаторів у 2022-2024 роках.
  • Офіс генерального прокурора готує матеріали для екстрадиції народного депутата України Артема Дмитрука, який перебуває у розшуку через ухилення від правосуддя.
  • Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.