США провели чергове випробування ракети, здатної досягти Росії
Джерело: Командування авіабази Ванденберг у Каліфорнії/X
Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.
Головна частина здолала близько 6700 кілометрів до випробувального полігону протиракетної оборони імені Рональда Рейгана у районі Кваджалейна (Маршаллові острови) у центральній частині Тихого океану.
Vandenberg Guardians and Airmen supported an operational test launch of an unarmed Minuteman III ICBM on May 21 at 12:01 a.m. PT. This test validates the safety and readiness of the weapon system. #MinutemanIII #GT253 pic.twitter.com/7PFFIfhqwo
— Vandenberg Space Force Base (@SLDelta30) May 21, 2025
Цей випробувальний пуск є частиною рутинних та періодичних заходів, покликаних продемонструвати, що ядерне стримування Сполучених Штатів залишається безпечним, надійним та ефективним у запобіганні загроз 21-го століття та заспокоює наших союзників, — мовиться у повідомленні.
До цього, Сили оборони США здійснили випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III 5 листопада 2024 року. Запуск виконала об’єднана команда Командування глобальних ударів ВПС США та екіпаж ВМС о 23:01 за тихоокеанським часом з авіабази в Каліфорнії. Відомо, що аналогічні випробування відбувалися понад 300 разів.
Твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета Minuteman III стоїть на озброєнні армії США з 1970 року. Її маса – близько 36 тонн, максимальна дальність польоту – понад 9500 кілометрів, а швидкість – більш як 24 тисячі кілометрів на годину. Це єдина МБР шахтного базування у складі стратегічних ядерних сил США. На цей час Сполучені Штати мають у своєму розпорядженні 400 таких ракет, здатних нести до трьох ядерних боєголовок кожна.
Зауважимо, днями заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що політика західних країн стосовно Москви може спровокувати нову світову війну. він поскаржився, що “геополітичні опоненти намагаються ізолювати Росію”.
- Президент США Дональд Трамп обрав проект національної системи протиракетної оборони “Золотий купол” вартістю $175 мільярдів. Мета ініціативи – захистити Сполучені Штати від ракетних загроз з боку Китаю та Росії. Керівником програми призначили генерала Космічних військ США Майкла Гетлейна.
- Американські військові розробляють план системи протиракетної оборони “Золотий купол”, яка повинна захищати США від балістичних та гіперзвукових ракет великої дальності.
- Раніше лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.