23 травня – День морської піхоти України

Джерело: Букви

Щорічно 23 травня в Україні вшановують морських піхотинців – військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.

Морська піхота — це елітний підрозділ Збройних Сил України.

До 2018 року День морської піхоти відзначали 16 листопада, однак Указом Президента № 145/2018 дату змінили на 23 травня — день, коли у 1918 році гетьман Павло Скоропадський видав указ про формування бригади морської піхоти у складі трьох полків.

Саме у 1918 році з’явилась морська піхота України. Це був період боротьби за незалежність УНР. Сучасне ж професійне формування морських піхотинців стало невіддільною частиною Військово-Морських Сил Збройних Сил України після здобуття незалежності у 1991 році.

До 2014 року в Україні діяли лише дві батальйонні групи, одна з яких базувалась у Криму (Феодосія). Після окупації півострова росіянами багато морпіхів зберегли вірність присязі й вийшли на материкову Україну — саме з них почалося формування нового обличчя морської піхоти України.

У тому ж 2014 році морські піхотинці відіграли важливу роль у захисті Севастополя та інших українських міст Криму від російської агресії.

А після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, морська піхота відіграє ключову роль у захисті незалежності України. Зокрема піхотинці обороняли Маріуполь, Вугледар, Бахмут, взяли участь у звільненні Херсона, і, як відомо, відзначились обороною острова Зміїний.

Привітав морських піхотинців зі святом Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Він наголосив, що морська піхота України – це – тисяча років традиції, що почалася з князівських походів Чорним морем, продовжилася звитягами козаччини та чином морської піхоти Української держави й УНР.

“Сьогодні морська піхота Військово-Морських Сил Збройних Сил України – знову серед кращих. Тримає важкі ділянки лінії бойового зіткнення на узбережжях, у степах, містах і селах. Воює майстерно, б’є ворога ефективно. Морська піхота України була, є і буде. Бо Україні потрібне море. Бо нам є що боронити. І є що повертати”.

У Німеччині ліпосакцію офіційно включили до переліку послуг обов’язкового медичного страхування для жінок, котрі страждають на ліпедему – порушення розподілу жирової тканини.

Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.

21 липня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості рішенням уряду приєднали до Міністерства оборони.

У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

21 липня,  під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський закликав до поглиблення економічного та безпекового діалогу з Африкою, аби зміцнити партнерство та позбавити РФ важелів впливу у регіоні.