Гарвард подав до суду на адміністрацію Трампа через заборону навчати іноземних студентів
Джерело: The Guardian
У п’ятницю, 23 травня, Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.
Університет оголосив, що оскаржує рішення адміністрації Трампа заборонити навчальному закладу приймати іноземних студентів, назвавши його неконституційною помстою за те, що він раніше кинув виклик політичним вимогам Білого дому.
У позові, поданому до федерального суду в Бостоні, Гарвард заявив, що дії уряду порушують першу поправку до Конституції США і матимуть “негайний і руйнівний ефект для Гарварду і більш ніж 7000 власників віз”.
“Одним розчерком пера уряд намагається стерти з лиця землі чверть студентства Гарварду, іноземних студентів, які роблять значний внесок в університет і його місію”, – йдеться в позові Гарварду.
Університет додав, що планує подати заяву на тимчасову судову заборону, щоб заблокувати Департамент внутрішньої безпеки від здійснення цього кроку.
У кампусі Гарварду в Кембриджі, штат Массачусетс, навчається майже 6800 іноземних студентів. Більшість з них — аспіранти з більш ніж 100 країн світу.
Драматичні події в Гарварді відбулися за тиждень до того, як багато студентів Гарварду мають отримати дипломи.
Студентська газета Harvard Crimson повідомила, що Департамент внутрішньої безпеки дав Гарварду 72 години на те, щоб передати всі документи про дисциплінарні стягнення всіх іноземних студентів, а також паперові, аудіо- та відеозаписи протестної активності за останні п’ять років, щоб мати “можливість” відновити своє право на зарахування іноземних студентів.
Раніше Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США оголосило про припинення фінансування Гарвардського університету, скасувавши федеральні гранти на суму 60 мільйонів доларів.
Відповідно до заяви міністерства, це рішення ухвалили через нездатність університету належно реагувати на випадки антисемітських домагань і етнічної дискримінації в кампусі. За минулі кілька тижнів адміністрація Дональда Трампа заморозила або скасувала федеральні гранти та контракти для університету на загальну суму майже 3 мільярди доларів.
Білий дім намагається використовувати федеральне фінансування наукових досліджень для реформування американської академічної сфери, яка, на його думку, піддалася впливу антиамериканських, марксистських та “радикально лівих” ідеологій.
Адміністрація Трампа звинувачує Гарвард у тому, що університет досі враховує етнічну приналежність при відборі абітурієнтів, а також допускає дискримінацію євреїв на тлі посилення пропалестинських студентських протестів, які минулого року охопили американські кампуси.
- Президент Гарварду Алан Ґарбер добровільно погодився на 25-відсоткове зниження своєї зарплати у 2026 фінансовому році. Це частина масштабного скорочення витрат, до якого вдається університет, зіткнувшись із дефіцитом бюджету на мільярди доларів.
- Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.
- Президент США Дональд Трамп припустив можливість накласти на Гарвардський університет податки як на політичну організацію.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.