Окупанти у Криму масово перейменовують школи на честь російських військових
Джерело: “Крим.Реалії”
Окупаційна влада Криму масово перейменовує школи на території півострова на честь російських і радянських військових.
Перейменування проходять в межах масштабного проєкту “Ім’я героя — школі”, суть якого полягає в перейменуванні шкіл на честь російських “героїв СВО” (так у РФ називають повномасштабну війну проти України) і військових радянської армії.
Кримський правозахисник анонімно розповів журналістам, що вже понад 200 шкіл у Криму отримали нові назви в рамках реалізації цього проєкту.
“Найактивніше бере участь російська влада Сімферополя, Судака, Джанкойського, Кіровського, Роздольненського і Чорноморського районів. Наприклад, у Сімферополі рішеннями сесії російської міськради перейменували 27 шкіл за проєктом “Ім’я героя — школі”, – розповів правозахисник.
Наприклад, 38-ту школу перейменували на честь “героя СВО” Владислава Дорохіна. У рамках проєкту в школах також встановлюють меморіальні дошки, створюють куточки пам’яті, історичні стенди та музеї. При навчальних закладах організовуються патріотичні клуби.
Правозахисник повідомив, що російська влада прагне залучати до проєкту нові школи, аби охопити якомога більше шкіл по всьому Криму.
“Таким чином цей проєкт має масштабний довгостроковий ідеологічний ефект на свідомість школярів у Криму, прищеплюючи російські мілітаристські цінності, героїзуючи військову агресію та учасників війни проти України”, – зазначив правозахисник.
- Російський суд у тимчасово окупованому Севастополі засудив місцевого жителя до 18 років позбавлення волі за звинуваченням у нібито співпраці з українською розвідкою.
- 18 травня, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу платформа “Культурні сили” випустила унікальний трек – пісню Ey, güzel Qırım (“Мій прекрасний Крим”), яку заспівали українські цивільні та військові артисти.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.