Росіянам вдалося закріпитися на Сумщині після відходу ЗСУ з Курської області – DeepState

Джерело: DeepState
Окупаційні війська просунулися в районах Біловодів (Сумська область), Кам’янки (Харківська область) та Котлярівки (Донецька область).

Скриншот

Скриншот
Водночас вздовж кордону Росії з Чернігівською областю спостерігається активна військова присутність армії РФ. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Оперативно-тактичного угруповання “Сіверськ” Вадим Мисник, якого цитує РБК-Україна.
“Вздовж всього кордону ми фіксуємо військову присутність. Тобто вони тримають у напрузі та сковують наші бойові підрозділи, щоб ми не перекидали (підрозділи – ред.) на більш гарячі ділянки фронту”, – розповів Мисник.
Водночас Мисник зазначив, що найбільша концентрація російських сил, як за кількістю обстрілів, так і за живою силою, спостерігається навпроти Сумської області, зокрема в Курській області РФ.
За його словами, окупанти мають певні накопичення на території Курської області та намагаються розширювати зону активних бойових дій. Утім, українські захисники завдають максимальної шкоди ворогу та не дозволяють йому просунутися вглиб території України.
- 24 травня аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині, де 62,6 км² території області позначені як окуповані.
- 2 травня аналітики проєкту DeepState повідомили, що російським військам вдалося окупувати Тарасівку, що на Донеччині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.