Чехія звинуватила Китай у кібератаці на МЗС та викликала посла КНР
Джерело: МЗС Чехії
Міністерство закордонних справ Чехії заявило, що з 2022 року Китай проводить кіберкампанію проти однієї з несекретних мереж МЗС.
“За результатами національного процесу атрибуції уряд Чеської Республіки визначив Китайську Народну Республіку відповідальною за зловмисну кіберкампанію, спрямовану на одну з несекретних мереж Міністерства закордонних справ Чехії. Зловмисна діяльність, яка тривала з 2022 року і вплинула на установу, визначену як об’єкт критичної інфраструктури Чехії, була здійснена суб’єктом кібершпигунства APT31, який публічно асоціюється з Міністерством державної безпеки”, – йдеться у заяві.
Зазначається, що розширене розслідування інциденту, яке дозволило з високою ймовірністю ідентифікувати винного, провели Служба інформації безпеки, Військова розвідка, Управління зовнішніх зв’язків і інформації та Національне агентство кібербезпеки та інформаційної безпеки.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі повідомив, що викликав посла Китаю “щоб дати зрозуміти, що такі ворожі дії мають серйозні наслідки для наших двосторонніх відносин”.
“Китай втручається в наше суспільство — через маніпуляції, пропаганду та кібератаки. Одна з них нещодавно була спрямована проти МЗС Чехії. Ми виявили зловмисників під час атаки. Наші органи безпеки відреагували, провели ретельне розслідування — і тепер ми публічно про це повідомляємо. У міністерстві я впровадив нову систему зв’язку, яка виводить нашу безпеку на новий рівень”, – зазначив Ліпавський.
- Американська розвідка вважає Китай головною військовою та кібернетичною загрозою для США.
- Влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.