Українські війська просунулися на трьох напрямках – ISW
Джерело: ISW
За даними аналітиків, українські війська просунулися на Харківщині, на Запоріжжі, на Торецькому напрямку.
Сили оборони нещодавно просунулися на Харківщині – на північ від Стариці (на північний схід від Харкова). Тоді як росіяни окупували близько 20% Вовчанська. Згідно з повідомленням, ворог використовує менше “Ланцетів”, але більше FPV на оптоволокні.
На Куп’янському напрямку та в напрямку Борової підтверджених просувань росіян нема.
Геолокаційні кадри, опубліковані 30 травня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися в центральній частині Липового (на північ від Лимана).
На Сіверському та Часовоярському напрямках просувань нема.
На Торецькому напрямку просунулися обидві сторони. Геолокаційні кадри від 31 травня вказують на те, що українські війська нещодавно просунулися на захід від Попового Яру (на північний захід від Торецька). А російські війська нещодавно просунулися на схід від Дачного (на північ від Торецька).
Також противник просунувся на Курахівському напрямку. Зокрема, російські війська нещодавно просунулися у східній Олексіївці (на захід від Курахового).
ЗСУ просунулися на Запоріжжі. Геолокаційні кадри свідчать, що українські війська нещодавно просунулися на південь від Кам’янського (на південний захід від Оріхова).
На Херсонському напрямку ворогові не вдалося просунутися.
- За оцінками аналітиків, Росія прагне припинення західної допомоги Україні, щоб виграти війну.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.