Західні санкції в галузі чипів б’ють по армії Росії – Bild
Джерело: Bild am Sonntag
Російські збройні сили значно залежать від західних напівпровідникових технологій і суттєвого постраждали від санкцій США та Євросоюзу. Про це 1 червня повідомив німецький тижневик Bild am Sonntag із посиланням на внутрішні документи російського підприємства “Науково-виробниче об’єднання обчислювальних систем”, котре розробляє програмне забезпечення та виготовляє обладнання, зокрема для армії РФ.
За даними видання, армія РФ занепокоєна своєю залежністю від чипів, вироблених такими компаніями, як Intel, AMD та Nvidia.
Російські чипи поступаються конкурентам у продуктивності й енергоефективності, вони також значно дорожчі. За словами одного зі співробітників російського підприємства, Росія відстає від західних конкурентів щонайменше на десять років.
Через санкції РФ не може напряму закуповувати напівпровідникове обладнання і змушена робити це обхідними шляхами. За інформацією Bild am Sonntag, компанія НВОС використовує для цього розгалужену мережу посередників.
Внутрішні документи свідчать, що Росія намагається зменшити залежність від американських чипів, розглядаючи зокрема постачання з Китаю. Втім, керівництво російського підприємства відмовляється і від цього варіанту.
Постачальника з однієї потенційно ворожої країни (США) буде замінено на постачальника з іншої потенційно ворожої країни (КНР), — зазначили в одному з внутрішніх звітів.
Bild am Sonntag проаналізував масив із 1,1 млн документів, включно з електронними листами, контрактами та презентаціями, частина з яких мала гриф “цілком таємно”.
У вересні 2024 року радник Офісу президента України Владислав Власюк заявив, що 60% усіх іноземних комплектувальних для російських озброєнь надходить через Китай. За його словами, ключові компоненти для розвідувальної техніки, дронів і ракет також надходять із США, Японії, Нідерландів, Швейцарії та інших західних країн.
Раніше повідомляли, що досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.
- Згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.
- Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.
- Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.