Північнокорейська балістична ракета містить сотні компонентів зі США й Європи – дослідження

Джерело: CNN

Згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.

Отримані дані знаменують перше публічне виявлення залежності Північної Кореї від іноземних технологій у її ракетній програмі та акцентують постійну проблему, з якою зіштовхується адміністрація Байдена, котра намагається не допустити, щоб дешева мікроелектроніка західного виробництва, призначена для цивільного використання, потрапила в зброю, яку використовує КНДР, Іран та РФ.

CAR дослідила 290 компонентів із залишків північнокорейської балістичної ракети, знайдених у січні у Харкові та виявила, що 75% компонентів розробили та продали американські компанії. Ще 16% пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, натомість 9% – із компаніями, зареєстрованими в Азії.

Минулого року дослідники встановили, що 82% компонентів ударних безпілотних літальних апаратів іранського виробництва, які РФ використовувала  проти України, були виготовлені американськими компаніями.

Поряд із санкціями та експортним контролем, спрямованими на обмеження доступу до технологій західного виробництва, наприкінці 2022 року адміністрація Байдена також створила широку робочу групу для розслідування того, як американські та західні компоненти, включно з мікроелектронікою американського виробництва, потрапляли в Іран.

Поки що незрозуміло, якого прогресу досягла цільова група — Рада національної безпеки не відповіла на численні запити про коментарі.

Зауважимо, раніше начальник слідчого управління Головного управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що дві з п’яти ракет, випущених росіянами по Харкову, виявилися північнокорейського виробництва.

Нагадаємо, що Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

На початку січня у США повідомили, що КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.

Вперше ці ракети були застосовані під час масованої атаки 29 грудня 2023 року. 2 січня Росія випустили близько 10 ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах. 6 січня ракетою з КНДР вдарили по Харкову.

Підтвердили використання Росією північнокорейських ракет і в Офісі генерального прокурора країни.

Згодом офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.