Північнокорейська балістична ракета містить сотні компонентів зі США й Європи – дослідження

Джерело: CNN

Згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.

Отримані дані знаменують перше публічне виявлення залежності Північної Кореї від іноземних технологій у її ракетній програмі та акцентують постійну проблему, з якою зіштовхується адміністрація Байдена, котра намагається не допустити, щоб дешева мікроелектроніка західного виробництва, призначена для цивільного використання, потрапила в зброю, яку використовує КНДР, Іран та РФ.

CAR дослідила 290 компонентів із залишків північнокорейської балістичної ракети, знайдених у січні у Харкові та виявила, що 75% компонентів розробили та продали американські компанії. Ще 16% пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, натомість 9% – із компаніями, зареєстрованими в Азії.

Минулого року дослідники встановили, що 82% компонентів ударних безпілотних літальних апаратів іранського виробництва, які РФ використовувала  проти України, були виготовлені американськими компаніями.

Поряд із санкціями та експортним контролем, спрямованими на обмеження доступу до технологій західного виробництва, наприкінці 2022 року адміністрація Байдена також створила широку робочу групу для розслідування того, як американські та західні компоненти, включно з мікроелектронікою американського виробництва, потрапляли в Іран.

Поки що незрозуміло, якого прогресу досягла цільова група — Рада національної безпеки не відповіла на численні запити про коментарі.

Зауважимо, раніше начальник слідчого управління Головного управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що дві з п’яти ракет, випущених росіянами по Харкову, виявилися північнокорейського виробництва.

Нагадаємо, що Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

На початку січня у США повідомили, що КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.

Вперше ці ракети були застосовані під час масованої атаки 29 грудня 2023 року. 2 січня Росія випустили близько 10 ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах. 6 січня ракетою з КНДР вдарили по Харкову.

Підтвердили використання Росією північнокорейських ракет і в Офісі генерального прокурора країни.

Згодом офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.