«Ми зробимо так, щоб Північна Корея заплатила високу ціну за підтримку Росії», – Шаппс

Джерело: Грант Шаппс/X

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс засудив передачу Північною Кореєю балістичних ракет та пускових установок Росії для війни проти України.

“Світ відвернувся від Росії, змусивши Путіна зазнати приниження – піти до Північної Кореї, щоб продовжити своє незаконне вторгнення”, – написав Шаппс.

Він наголосив, що цим Росія порушила численні резолюції РБ ООН і “поставила під загрозу безпеку ще одного регіону світу”.

“Це має припинитися зараз. Разом із нашими партнерами ми переконаємося, що Північна Корея заплатить високу ціну за підтримку Росії”, – наголосив Шаппс.

Велика Британія також засудила рішення Росії використати балістичні ракети, отримані з Північної Кореї, під час недавніх нападів на Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.