10 січня відбудеться засідання Радбезу ООН щодо отримання Росією балістичних ракет від КНДР

Джерело: постійний представник України при ООН Сергій Кислиця

10 січня Рада безпеки ООН збереться на засідання, скликане партнерами у координації з Україною, щодо постачання Північною Кореєю балістичних ракет до Росії.

Напередодні Сполучені Штати повідомили, що Росія отримує зброю від третіх країн для продовження повномасштабної війни в Україні.

Зокрема Північна Корея передала пускові установки та балістичні ракети, які РФ вже застосувала для ударів по Україні.

“30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з цих балістичних ракет КНДР по Україні. 2 січня російські війська запустили кілька балістичних ракет КНДР по Україні, в тому числі в рамках нічної атаки. США вважають, що Росія використає додаткові ракети з КНДР, щоб знищити більше цивільної інфраструктури України та вбити українських мирних жителів”, – повідомив Кислиця.

  • З 29 грудня 2023 року російські війська збільшили інтенсивність ракетних атак по Україні. За час масованих обстрілів РФ використала значну частину запасів крилатих та балістичних ракет повітряного базування, що накопичували протягом минулих місяців.
  • За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
  • Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.