Росіяни планують оснащувати крилаті ракети касетними боєприпасами – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
У ЦНС наголосили, що отримали відповідні документи від небайдужих осіб. Мовиться про документи з Дубненського машинобудівного заводу, де виготовляють російські ракети, якими згодом окупанти обстрілюють Україну.
З документів стає відомо, що у жовтні 2023 року міноборони РФ поставило завдання інженерам модернізувати крилаті ракети касетним блоком.
У ЦНС наголосили, що на цей час не зафіксовано випадків застосування росіянами таких ракет. Водночас українців закликають не ігнорувати повітряні тривоги, адже РФ, попри міжнародні заборони, готова застосовувати проти України смертоноснішу зброю.
ДОВІДКА: Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси, касетні снаряди) – засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів (КБЕ, суббоєприпасів), які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією, бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.
У 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягнуто угоди про заборону використання касетних бомб. Дипломати понад 100 країн – учасниць конференції домовилися про проєкт угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів.
Згідно з угодою, всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.
- Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.