В ООН заявили, що не можуть перевірити повідомлення про застосування ракет з КНДР в Україні

Джерело: Укрінформ

Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік заявив, що вони не можуть перевірити повідомлення про те, що РФ застосовує північнокорейські ракети для ударів по Україні.

Відповідаючи на питання щодо постачання ракет з КНДР до РФ, Дюжаррік зазначив, що всі країни-члени Радбезу ООН повинні дотримуватись санкцій, запроваджених проти Північної Кореї.

“Ми неодноразово засуджували обстріли цивільних осіб та об’єктів цивільної інфраструктури… Важливо, щоб усі держави-члени дотримувалися ухвалених санкцій, і в Раді Безпеки наявні механізми для розгляду цих питань”, – зазначив Дюжаррік.

Він наголосив, що ООН немає змоги перевірити “повідомлення про використання зброї з Північної Кореї чи будь-якої іншої країни”.

Варто зауважити, що лише напередодні генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що під час ракетних обстрілів України РФ вже використала щонайменше 24 балістичні ракети виробництва Північної Кореї.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.