В ISW пояснили, навіщо Росії іноземні балістичні ракети

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зреагували на повідомлення про отримання Росією балістичних ракет від КНДР. Аналітики також повідомили, навіщо Росії іноземні ракети.

На думку фахівців, іноземні балістичні ракети потрібні РФ, адже за певних обставин вони ефективніші для враження цілей в Україні.

В ISW наголосили, що росіяни постійно атакують Україну балістичними ракетами малої дальності. Їх випускають по населених пунктах поблизу лінії фронту. Ці ракети, імовірно, краще обходять українську систему ППО.

Зокрема під час масованої ракетної атаки 29 грудня 2023 року, ППО збила 149 зі 166 крилатих ракет, водночас збивши лише кільках балістичних ракет.

“Російські війська перепрофілювали ракети ППО С-300 і С-400 для завдання ударів по надводних цілях в Україні, і українські посадовці визнали, що українській ППО важко перехопити ці нестандартні ракетні атаки за допомогою власних систем С-300 і С-400. Українські сили також виявилися менш успішними в перехопленні балістичних ракет “Іскандер” під час останніх ударів”, – зазначили експерти.

Водночас фахівці нагадали, українські сили перехопили всі ракети “Іскандер-М” або С-300/С-400, які російські сили запустили по Києву 12 грудня. Також українські сили також перехопили всі 10 ракет “Кинжал”, які російські сили запустили по Україні 2 січня за допомогою наданих Заходом систем Patriot.

Таким чином, ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації парасольки ППО України в районі цілі та ударного комплексу, частиною якого є ракети.

Відносний успіх російських збройних сил у враженні балістичними ракетами в поєднанні з крилатими ракетами та безпілотниками по цілях в Україні може спонукати Росію до активізації зусиль щодо отримання балістичних ракет з-за кордону.

Росія може виробляти приблизно 42 ракети “Іскандер” і чотири ракети “Кинжал” на місяць, хоча незрозуміло, скільки ракет С-300/С-400 може виготовити РФ.

“Російська оборонно-промислова база, ймовірно, не може виробляти балістичні ракети в масштабах, необхідних для постійної ударної кампанії в Україні, яка базується на регулярному споживанні великої кількості балістичних ракет, і Росії, ймовірно, доведеться постачати балістичні ракети з-за кордону, якщо вона хоче зберегти масштабних ракетних ударів по Україні”, – вважають аналітики.

  • Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.
  • 10 січня Рада безпеки ООН збереться на засідання, скликане партнерами у координації з Україною, щодо постачання Північною Кореєю балістичних ракет до Росії.

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.