Південна Корея: КНДР використовує Україну «як полігон для випробувань своїх ракет»

Джерело: Independent

Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.

Виступаючи в Раді Безпеки ООН у середу, 10 січня, постійний представник Південної Кореї при ООН Хван Чжун Кук закликав Росію припинити військову співпрацю з Північною Кореєю, а також вивести свої війська з території України.

“Експортуючи ракети до Росії, КНДР використовує Україну як полігон для випробувань своїх ядерних ракет”, – сказав він на зустрічі міжнародних лідерів у Вашингтоні.

Нагадаємо, що Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.