Білий дім повідомив, що РФ продовжує атакувати Україну ракетами з КНДР

Джерело: Укрінформ з посиланням на брифінг координатора Ради нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі

У США є докази, що Росія продовжує використовувати для атак по Україні балістичні ракети з Північної Кореї.

Кірбі зауважив, що ще минулого тижня повідомляв про отримання Росією пускових установок та кілька десятків балістичних ракет від КНДР. З того часу РФ й атакує ними мирні міста України.

За його словами, вперше ракети з КНДР РФ використала під час масованого обстрілу України 29 грудня 2023 року, по що США повідомили наступного дня.

Вже 2 січня Росія застосувала близько десяти ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах.

“Потім, 6 січня російські війська знову запустили кілька північнокорейських балістичних ракет по Україні. Ми досі оцінюємо наслідки цих ударів, але можемо підтвердити, що принаймні одна з них поцілила по Харкову”,- наголосив він.

Кірбі також додав, що Сполучені Штати приєдналися до спільної заяви глав зовнішньополітичних відомств 47 країн, яка засуджує експорт з КНДР та закупівлю Росією північнокорейських балістичних ракет, а також застосування цих озброєнь по Україні.

Представник Білого дому наголосив, що США продовжать запроваджувати санкції проти всіх, хто сприяє незаконній передачі зброї російському агресору.

Водночас він зауважив, що найефективнішою допомогою Україні з боку США стало б якнайшвидше ухвалення Конгресом нового пакету допомоги.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.