Російський проект «газового хабу» у Туреччині визнали провальним і закрили

Джерело: Bloomberg

Амбіційний проект глави РФ Володимира Путіна зі створення “газового хаба” в у Туреччині, котрий зміг би знову відкрити двері “Газпрому” на європейський і світовий ринки, закінчився провалом.

Після кількох років переговорів з Туреччиною та внутрішніх дискусій “Газпром” вирішив відмовитися від проекту, визнавши його недоцільним.

Путін виступив з ідеєю створення “газового хабу” у Туреччині в жовтні 2022 року — незабаром після того, як вибухи на Nord Stream заблокували основний канал експорту газу до ЄС. Тоді глава Кремля запропонував Реджепу Ердогану прокласти ще кілька труб по дну Чорного моря і щорічно перекачувати 55 млрд кубометрів до Туреччини, а потім — до Європи, щоб повністю компенсувати потужності  Nord Stream.

Однак, “Газпром” відразу вважав ідею нереальною, кажуть джерела Bloomberg. По-перше, Туреччина не має достатньої кількості трубопроводів для перекачування газу до ЄС, і через це “хаб” Путіна не міг стати повноцінною біржею, де була встановлювати ціну на газ.

Крім того, виникли розбіжності щодо схеми управління проектом: Анкара запропонувала російському “Газпрому” лише роль постачальника та хотіла самостійно займатися продажем газу. Російська компанія вимагала більшого контролю, повідомили джерела Bloomberg. Крім того, Ердоган зажадав додаткових знижок на російський газ і пов’язав це питання з майбутнім хабу.

Хоча російська влада запевняла, що узгодження путінського “хабу” займе лише кілька місяців, переговори почали затягуватися і незабаром зайшли в глухий кут. Топ-менеджери “Газпрому”  вже тривалий час не обговорюють проект як на внутрішніх зустрічах, так і з урядовцями, повідомили джерела Bloomberg.

Втративши європейський газовий ринок, який до повномасштабної війни генерував $8 мільярдів доходів щомісяця, “Газпром” відчайдушно шукає нових клієнтів для свого газу. Проте, ці зусилля марні. Переговори, котрі тривали майже десять років про будівництво другого газопроводу до Китаю, також закінчилися нічим.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.