РФ формує лояльну до Кремля африканську еліту – ГУР
Джерело: ГУР
Росія зміцнює свою позицію в Африці, залучаючи освітні та молодіжні програми як інструмент довгострокового впливу.
Одним із головних напрямів є створення сприятливих умов для формування лояльної до Москви “африканської еліти”. З цією метою Росія систематично зберігає квоти у своїх вишах для студентів з африканських країн, фінансуючи їх за державний кошт. Основні сфери підготовки охоплюють сільське господарство, інженерію, педагогіку та медицину.
У провідних університетах Африки планують запровадити курси російської мови та програми підвищення кваліфікації для викладачів. У майбутньому передбачена адаптація освітніх програм до стандартів РФ.
За задумом Кремля, це має забезпечити тривалу присутність російських наративів у системі освіти африканських країн.
Також особливу увагу у РФ приділяють роботі з молоддю через спортивні ініціативи.
“Африканська освіта й спорт дедалі активніше використовуються державою-агресором як інструменти гібридного впливу з прицілом на формування нового покоління політичних і управлінських еліт, лояльних до кремля”, – зазначив представник ГУР МО України Андрій Юсов.
- Росія наймає африканських фермерів для виробництва шампуню, а потім обманом відправляє їх на війну проти України.
- Росія, обходячи санкції, активно зміцнює свою військову присутність в Африці, постачаючи сучасне озброєння до зон конфлікту на південь від Сахари та посилюючи вплив підконтрольних Кремлю збройних формувань.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.