Політика Хав’єра Мілея забезпечила падіння інфляції в Аргентині нижче 2% вперше з 2020 року

Джерело: Financial Times

Уперше за п’ять років щомісячний рівень інфляції в Аргентині впав нижче 2%. Аналітики відзначили показник, як значне досягнення президента Хав’єра Мілея, котрий веде боротьбу з галопуючим зростанням цін.

Так, споживчі ціни у травні зросли на 1,5% проти квітня, повідомило національне статистичне агентство. У квітні зростання становило 2,8%, тоді як у грудні 2023 року – 25,5%, коли Мілєй лише обійняв посаду. Втім, поки що річна інфляція становить 43,5%, залишаючись однією з найвищих у світі.

Нині результат посилює позиції Мілея напередодні проміжних виборів у жовтні. Зниження інфляції стало несподіваною перемогою глави держави після того, як він скасував жорстке валютне регулювання – один з основних елементів його антикризової політики.

Зокрема у квітні у межах домовленості з МВФ на $20 млрд, Мілей відмовився від фіксованого валютного курсу, що різко зміцнив песо в реальному вимірі. Це допомагало стримувати зростання цін, але водночас не дозволяло центробанку накопичувати валютні резерви. З 14 квітня песо перейшло у вільне плавання.

Аби залучити більше валюти на ринок, у країні тимчасово надали податкові пільги сільськогосподарським експортерам. Рішення підтримало курс песо, одначе, аналітики попередили, що під час виборчої кампанії він може знову послабитися.

Зауважується, що масштабна економія бюджету та дерегуляція стабілізували економіку Аргентини – за прогнозами МВФ, у 2025 році економіка зросте на 5,5% після рецесії.

Разом з тим, економісти попереджають, що зростання економіки зупинилося через слабку продуктивність і низькі інвестиції. Інвестори занепокоєні політикою уряду щодо валюти та резервів.

Мілею не вдалося суттєво поповнити валютні резерви центробанку. МВФ переніс термін досягнення цільового показника поповнення резервів на $4,5 млрд з 13 червня на липень.

Він також відмовляється купувати долари шляхом емісії песо, позаяк не хоче збільшувати грошову масу і знецінювати песо, що знову може викликати інфляцію.

Також Мілей продовжує використовувати резерви для втручання на ринку ф’ючерсів на песо, попри те, що МВФ дозволяє це лише у межах виключення.

Раніше адвокати подали до кримінального суду позови про шахрайство проти президента Хавʼєра Мілея за просування криптовалюти LIBRA у своїх соцмережах, внаслідок чого інвестори втратили майже $4,6 млрд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.