Аргентина використовуватиме ШІ для «прогнозування майбутніх злочинів»

Джерело: The Guardian

Силовики Аргентини оголосили про плани використовувати штучний інтелект для “прогнозування майбутніх злочинів”, що може загрожувати правам громадян.

Цього тижня президент країни Хав’єр Мілей створив підрозділ штучного інтелекту у сфері безпеки, який, згідно із законодавством, буде використовувати “алгоритми машинного навчання для аналізу історичних даних про злочини з метою прогнозування майбутніх злочинів”.

Підрозділ розгорне програмне забезпечення для розпізнавання осіб, які перебувають у розшуку, патрулюватиме соціальні мережі та аналізуватиме записи з камер спостереження в режимі реального часу для виявлення підозрілих дій.

Хоча міністерство безпеки заявило, що новий підрозділ допоможе “виявляти потенційні загрози, ідентифікувати пересування злочинних угруповань або передбачати заворушення”, ідея викликала тривогу серед правозахисних організацій.

Експерти побоюються, що певні групи суспільства можуть опинитися під надмірним контролем цієї технології, а також висловлюють занепокоєння щодо того, хто матиме доступ до цієї інформації.

Організація Amnesty International попередила, що цей крок може порушити права людини.

“Масштабне спостереження впливає на свободу вираження поглядів, оскільки воно спонукає людей до самоцензури або утримання від обміну ідеями чи критикою, якщо вони підозрюють, що все, що вони коментують або публікують, відстежується силами безпеки”, – сказала Маріела Бельскі, виконавча директриса Amnesty International в Аргентині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​