Аргентина використовуватиме ШІ для «прогнозування майбутніх злочинів»
Джерело: The Guardian
Силовики Аргентини оголосили про плани використовувати штучний інтелект для “прогнозування майбутніх злочинів”, що може загрожувати правам громадян.
Цього тижня президент країни Хав’єр Мілей створив підрозділ штучного інтелекту у сфері безпеки, який, згідно із законодавством, буде використовувати “алгоритми машинного навчання для аналізу історичних даних про злочини з метою прогнозування майбутніх злочинів”.
Підрозділ розгорне програмне забезпечення для розпізнавання осіб, які перебувають у розшуку, патрулюватиме соціальні мережі та аналізуватиме записи з камер спостереження в режимі реального часу для виявлення підозрілих дій.
Хоча міністерство безпеки заявило, що новий підрозділ допоможе “виявляти потенційні загрози, ідентифікувати пересування злочинних угруповань або передбачати заворушення”, ідея викликала тривогу серед правозахисних організацій.
Експерти побоюються, що певні групи суспільства можуть опинитися під надмірним контролем цієї технології, а також висловлюють занепокоєння щодо того, хто матиме доступ до цієї інформації.
Організація Amnesty International попередила, що цей крок може порушити права людини.
“Масштабне спостереження впливає на свободу вираження поглядів, оскільки воно спонукає людей до самоцензури або утримання від обміну ідеями чи критикою, якщо вони підозрюють, що все, що вони коментують або публікують, відстежується силами безпеки”, – сказала Маріела Бельскі, виконавча директриса Amnesty International в Аргентині.
- У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства.
- Федеральна комісія зі зв’язку США постановила, що автоматичні дзвінки, у яких використовуються голоси, створені за допомогою штучного інтелекту, є незаконними.
- У китайських соцмережах використовують згенеровані штучним інтелектом клони іноземних жінок, видаючи їх за росіянок. Зокрема використовують клон українки Ольги Лоєк.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.