Ракета SpaceX вибухнула під час планових випробувань на стартовому майданчику у Техасі

Джерело: Daily Mail

Увечері 18 червня ракета SpaceX Ілона Маска вибухнула прямо під час планових випробувань на стартовому майданчику у Техасі.

Ракета Starship 36 повинна була пройти стратегічні вогневі випробування на випробовувальному полігоні Starbase, як раптом близько 23:00 за місцевим часом почали з’являтись кадри, на яких видно вибух.

Помітно великий вогняний шар та чорний дим, який здіймався у небо.

Статистичне вогневе дослідження – це передполітна процедура, у межах якої запалюється ракетний двигун чи комплект двигунів, у той час, як транспортний засіб надійно закріплений гвинтами на пусковій установці.

У SpaceX вже повідомили, що ракета зазнала “значної аномалії під час випробовування”.

“Під час операції навколо об’єкта підтримувалась безпечна зона, весь персонал перебував у безпеці та перебуває під контролем”.

У компанії додали, що активно працюють над забезпеченням безпеки дослідницького полігону та прилеглої території разом з місцевою владою.

“Жодної небезпеки для мешканців навколишніх населених пунктів немає, і ми просимо всіх не намагатись наближатись до цієї території, поки тривають роботи з забезпечення безпеки”.

Водночас за даними місцевих жителів, під час вибуху у будинках затремтіли вікна та посуд.

Цей інцидент трапився всього за кілька тижнів після того, як інша модель ракети SpaceX вибухнула над Індійським океаном.

Російські окупанти атакували FPV-дронами житлові будинки у приватному секторі Краматорська та багатоквартирний будинок у Дружківці.

Китай готує другий термінал для прийому скрапленого природного газу з російського підсанкційного проєкту Arctic LNG 2. Це дозволить збільшити постачання російського СПГ до найбільшого у світі імпортера такого палива, інформують обізнані джерела.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.