Apple змінює App Store, щоб уникнути нових штрафів від ЄС
Джерело: Bloomberg
Компанія Apple запропонувала оновлення політики App Store, щоб задовольнити вимоги антимонопольних регуляторів Європейського Союзу після штрафу в 500 мільйонів євро, накладеного в квітні за порушення правил Закону про цифрові ринки (DMA).
Нові правила покликані спростити для розробників процес перенаправлення користувачів на альтернативні способи оплати за межами екосистеми Apple. Йдеться, зокрема, про посилання на зовнішні сайти, сторонні застосунки та магазини.
Apple також змінює підхід до комісій: за новою схемою, максимальний розмір зборів для розробників у ЄС не перевищуватиме 15%, а більшість платитиме близько 10%. Раніше комісія могла сягати 30%.
Окрім цього, розробникам більше не потрібно дотримуватися суворих формулювань, які диктувала компанія, при просуванні альтернативних оплат.
Попри запропоновані зміни, Apple заявила, що не погоджується з рішенням Єврокомісії і планує оскаржити штраф у суді до 7 липня.
«Єврокомісія вимагає внести низку додаткових змін до App Store. Ми не згодні з таким рішенням і подамо апеляцію», – йдеться у заяві компанії.
У квітні ЄС визнав, що і Apple, і Meta порушили правила DMA. Meta отримала штраф у 200 мільйонів євро за модель «плати або погоджуйся» в Instagram і Facebook. Минулого року Apple також оштрафували на 1,8 мільярда євро за обмеження доступу конкурентів у сфері музичного стримінгу.
ЄС продовжує тиснути на великі технологічні компанії. За останні роки регулятори наклали понад 8 мільярдів доларів штрафів на Google та зобов’язали Apple повернути Ірландії 13 мільярдів євро несплачених податків.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що компанія Apple має виробляти й збирати iPhone безпосередньо у Сполучених Штатах. В іншому разі компанію зобов’яжуть сплачувати мито у розмірі щонайменше 25%.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.