Американська компанія BlackRock припинила пошук інвесторів для відновлення України – ЗМІ
Джерело: Bloomberg
На початку 2025 року BlackRock Inc. припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України. Це сталось після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США різкої зміни ставлення Білого дому до України.
Про це агентству повідомили джерела.
Фонд, який мав бути представлений на Конференції з відновлення України наступного тижня в Римі, був близький до отримання початкової підтримки від організацій, що підтримуються урядами Німеччини, Італії та Польщі.
Однак у січні BlackRock вирішила тимчасово зупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього України.
Дональд Трамп проводив свою передвиборчу кампанію, спираючись на обіцянку негайно припинити війну в Україні та зібрати президента країни Володимира Зеленського та російського колегу Володимира Путіна для мирних переговорів.
З моменту своєї інавгурації на початку року президент США конфліктував з обома президентами та оголошував суперечливі пропозиції щодо подальших дій, водночас натякаючи на припинення військової підтримки України США.
У грудні уряд США помітно не був серед спонсорів фонду.
Філіп Хільдебранд, віцеголова BlackRock, який був серед фінансистів, що вели переговори, заявив минулого року, що Фонд розвитку України має намір отримати щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантодавців, а також 2 мільярди доларів від приватних інвесторів.
На той час Хільдебранд заявив, що це може об’єднати консорціум інвесторів з акціонерного та боргового капіталу, які могли б профінансувати роботи з реконструкції в Україні на суму щонайменше 15 мільярдів доларів. Загальний рахунок за відновлення України після вторгнення Росії був оцінений Світовим банком та іншими у лютому у понад 500 мільярдів доларів.
Речник BlackRock заявив, що фірма завершила свою безоплатну консультаційну роботу щодо Фонду розвитку України у 2024 році та наразі не бере участі в “жодному активному мандаті” з українським урядом. “Єдині розмови, які впливають на наше прийняття рішень, – це розмови з нашими клієнтами”, – додав речник.
Деякі джерела повідомили, що BlackRock мала представити фонд в Італії під час Конференції з відновлення України 10-11 липня, на якій мали бути присутні Джорджія Мелоні та Зеленський, хоча точні терміни так і не були оприлюднені.
Речники прем’єр-міністра Мелоні та Міністерства закордонних справ не відповіли на запит про коментар.
Франція працює над пропозицією щодо фонду, який має замінити скасовану ініціативу BlackRock, але незрозуміло, наскільки ефективним буде новий план без підтримки США, сказали джерела.
- Шведський підприємець та засновник стрімінгової платформи Spotify Даніель Ек інвестував 600 мільйонів євро у німецьку компанію Helsing, яка виробляє дрони для України.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.