Україна першою в Європі запустить інтернет Starlink

Джерело: Reuters

Україна стане першою європейською країною, яка запропонує мобільні послуги Starlink. Про це повідомив CEO Kyivstar Олександр Комаров, зазначивши, що перший етап, що передбачає обмін повідомленнями через сервіси на кшталт WhatsApp і Signal, запрацює до кінця 2025 року.

Перший етап – це обмін повідомленнями через OTT-технології… тобто обмін повідомленнями через WhatsApp, Signal та інші системи, – зазначив Комаров агентству у Римі.

Тоді як повноцінний мобільний супутниковий інтернет від Starlink планують запустити в другому кварталі 2026 року. Наразі тривають польові випробування за контрактом із компанією SpaceX американського винахідника та мільярдера Ілона Маска.

Технологія працює за принципом прямого з’єднання смартфона із супутником, який виконує роль базової станції. Це дозволяє користувачам отримувати сигнал навіть без доступу до традиційної мобільної мережі.

Також Комаров окрема відзначив, що попри масовані атаки РФ на енергосистему, українська телеком-інфраструктура стала набагато стійкішою: мобільний і фіксований зв’язок можуть працювати до десяти годин поспіль навіть під час національних блекаутів.

Додамо, у березні переговори стосовно контракту між урядом Італії та компанією Starlink Ілона Маска призупинилися.

Уряд Джорджії Мелоні прагне забезпечити захищені комунікації для дипломатів, військових та урядовців у зонах ризику, і Starlink розглядався як один із потенційних виконавців цього завдання. Однак переговори зупинилися.

Мені здається, що все зайшло у глухий кут, — поінформував міністр оборони країни Гвідо Крозетто. Він пояснив, що причиною стало зміщення фокусу обговорень із технічних аспектів на політичні заяви Маска та про нього, не уточнюючи деталей.

Starlink є ключовим гравцем у сфері супутникового зв’язку, маючи близько 7 000 активних супутників на низькій орбіті. За даними Reuters, Італія розглядала можливість укладення п’ятирічного контракту з компанією на 1,5 мільярда євро.

Однак угода викликала обурення серед опозиції, яка ставить під сумнів доцільність передачі чутливої інфраструктури під контроль американського бізнесмена та союзника Дональда Трампа.

  • Раніше повідомляли, що Міністерство оборони Німеччини має намір розробити власну систему супутників, котра стане аналогом Starlink Ілона Маска. Плани підтвердив представник бундесверу.
  • Також стало відомо, що Європейський Союз розпочав роботу над власною мережею супутників під назвою IRIS2, яка має забезпечити зашифроване глобальне підключення до Інтернету. На цей проєкт планують виділити 10,6 мільярда євро.
  • Міністр економіки Франції Ерік Ломбар поінформував, що Париж погодив 717 мільйонів євро на розвиток одного з головних конкурентів американської системи Starlink оператора супутникового зв’язку Eutelsat.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.