Центр протидії корупції: Шабунін не виходить на зв’язок, де він зараз – невідомо

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

У ЦПК припускають, що антикорупціонера затримали і найближчим часом йому обиратимуть запобіжний захід. Вони звернулися до слідчих із проханням “припинити порушувати права Віталія” та повідомити його рідним і адвокатам місцеперебування затриманого.

Раніше у У Центрі протидії корупції стверджували, що причина слідчих дій – кримінальне провадження викликане критикою Офісу президента та особисто Андрія Єрмака.

У ДБР відкинули такі звинувачення, наголосивши, що їхні обшуки не повʼязані з професійною діяльністю Шабуніна: “За даними слідства, [Віталій Шабунін – прим.ред.] систематично ухилявся від проходження військової служби та без законних підстав використовував транспортний засіб, призначений для потреб Збройних Сил України”.

У ЦПК назвали підозру “абсурдною”, а обшуки – незаконними. Вони стверджують, що Шабунін добровільно мобілізувався, перебував в місцях несення служби відповідно до отриманих наказів, певний час він перебував на Донеччині, а останні кілька місяців несе службу на Харківщині.

У відомстві знову наголосили, що дії ДБР вважають “тиском на Віталія, санкціонованим Офісом Президента, з метою закрити рота тим, хто викриває корупцію та бездіяльність влади у найбільш відповідальний для країни момент”.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.

Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.

Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.

У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.