Держдепартамент США звільняє співробітників офісу з питань клімату — WP
Джерело: The Washington Post
Державний департамент США звільнив майже десять працівників Офісу глобальних змін — останніх експертів, які відповідали за кліматичну політику США на міжнародному рівні.
Як розповіли у виданні, більшість співробітників залишили свої посади після того, як президент Дональд Трамп у січні вивів США з Паризької кліматичної угоди. Після звільнення решти персоналу офіс припинить своє існування.
При цьому вказано, що ліквідація офісу відбувається в межах великої реорганізації Держдепартаменту, під час якої планують скоротити близько 3 тисяч співробітників. Ці зміни потрібні для того, щоб робота Держдепу відповідала зовнішньополітичному курсу адміністрації Дональда Трампа, зокрема стратегії “Америка передусім”, пояснили у відомстві.
За словами фахівців, після закриття офісу США можуть втратити головний центр, який координував участь у міжнародних переговорах з питань клімату. Це може вказувати на те, що Сполучені Штати відмовляються від активної ролі в боротьбі зі змінами клімату.
У Державному департаменті США підтвердили, що в межах масштабної реорганізації планується скоротити майже 3000 співробітників. Водночас там зауважили, що частину офісів ліквідують через те, що вони, за оцінкою відомства, втратили актуальність, вийшли за межі початкових повноважень або стали зайвими.
- Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.
Росія почала будувати захисні споруди на деяких своїх військових авіабазах після масованої атаки українських безпілотників 1 червня, відомої як операція “Павутина”. Про це свідчать нещодавні супутникові знімки, які проаналізувала українська розвідувальна організація Frontelligence Insight.
Європейська комісія погодила приєднання України до режиму мобільного звʼязку Roam like at Home – так званого «роумінгового безвізу». Це означає, що українці зможуть користуватися мобільним звʼязком у країнах ЄС без додаткових доплат за роумінг. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, запуск запланований на 1 січня 2026 року.
Головний переговірник Євросоюзу з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що погроза Дональда Трампа ввести 30-відсоткові мита на європейські товари з 1 серпня фактично ставить під загрозу існування трансатлантичної торгівлі. На його думку, такі тарифи зроблять її “майже неможливою”, адже йдеться про обсяги понад 4 мільярди євро на день.
Народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на свої джерела повідомив про можливі великі кадрові перестановки в уряді, які нібито можуть відбутися вже у вівторок, 16 липня. За його словами, йдеться про так зване “велике ліжко-пересування” – іронічну назву, якою в політичних колах позначають серйозні ротації в Кабінеті Міністрів.