Як впливають БАДи і мелатонін на відповідальність за керування у стані сп’яніння

Джерело: заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький

У патрульній поліції пояснили ситуацію щодо впливу БАДів і мелатоніну на відповідальність за керування у стані сп’яніння.

Останнім часом у медіа шириться інформація про нібито штрафи за вживання біологічно активних добавок (БАДів) та мелатоніну, які начебто призводять до притягнення водіїв до відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом у стані сп’яніння).

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький пояснив, як усе відбувається насправді:

“Поліціянти не штрафують за БАДи. Ми реагуємо на ситуації, коли є достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп’яніння або під впливом речовин, які знижують увагу чи швидкість реакції”, – зазначив він.

За словами Білошицького, в таких ситуаціях водія відсторонюють від керування транспортним засобом та направляють на медичний огляд відповідно до статті 266 КУпАП. Медичний працівник визначає наявність стану сп’яніння або впливу препаратів, що можуть впливати на здатність безпечно керувати автівкою.

Рішення про наявність правопорушення ухвалюється не через сам факт вживання мелатоніну чи інших засобів, а лише на основі об’єктивних ознак та висновків медичних фахівців.

Також у поліції нагадують: більшість препаратів, що можуть впливати на увагу або реакцію, містять в інструкції відповідне застереження про обмеження керування транспортними засобами під час їх застосування. Таких препаратів небагато, однак водіям слід бути уважними.

Російські імпортери постали перед новою проблемою: з середини червня строки проходження вантажів через кордон з Казахстаном суттєво зросли через черги та посилений контроль з боку казахстанських митників. Як розповідають співробітники транспортних і зовнішньоторговельних компаній РФ, якщо раніше оформлення займало не більше години, то тепер фура чи вагон можуть простоювати на пункті пропуску до 10 днів або й довше. У червні–липні терміни доставки з Казахстану, через який проходить значна частина паралельного імпорту, зросли на 14–40 днів.

Державне бюро розслідувань вже відкрило 991 кримінальне провадження за ухилення від військової служби з початку повномасштабного вторгнення росіян.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить сенсу в перемовинах із президентом Росії Владіміром Путіним щодо завершення війни в Україні, оскільки після кожної розмови російські ракети знову б’ють по українських містах.

Заступника керівника екологічної прокуратури Олександра Малєєва подали на звільнення, оскільки посадовець не вносив до щорічної декларації оренду елітного будинку в Київській області за $3 тис. Відомо про це стало тоді, коли його дружина взяла участь у програмі “Супермама” та показала прихований спосіб життя родини. Ексдружина прокурора також брала участь у шоу та розповідала, що Малєєв орендує для неї та дітей квартиру за 15 тис. грн і сплачує 30 тис. грн щомісячно.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.