ЄС офіційно продовжив тимчасовий захист для українців до березня 2027 року
Джерело: Суспільне
У вівторок, 15 липня, Рада ЄС остаточно продовжила дію тимчасового захисту для українців на території Євросоюзу до 4 березня 2027 року.
Рішення ухвалене відповідно до Директиви, яка дозволяє продовжувати дію тимчасового захисту, якщо повернення до країни походження є неможливим через війну чи загрозу масових порушень прав людини.
У Раді ЄС підкреслили, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває, а безпекова ситуація залишається критичною.
За даними Євросоюзу, станом на 2025 рік тимчасовим захистом у країнах ЄС користуються понад 4,3 мільйона українців.
Це рішення дозволяє громадянам України й надалі законно проживати, працювати, навчатися та отримувати базову соціальну допомогу в країнах ЄС без потреби отримання притулку.
У документі також зазначено, що держави-члени продовжать обмін інформацією, щоб уникнути дублювання статусів у різних країнах.
- В п’ятницю, 13 червня, Рада ЄС одностайно підтримала пропозицію продовження тимчасового захисту для понад 4 мільйонів українців до 4 березня 2027 року.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.