Чистіше повітря в Китаї могло прискорити глобальне потепління – дослідження
Джерело: The Conversation
Міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Nature, пов’язує зменшення забруднення повітря, особливо в Китаї та Східній Азії, з прискоренням глобального потепління.
Як вказують вчені, глобальне потепління прискорилося приблизно з 2010 року. Однак одним із факторів, який недостатньо оцінили, є вплив значних зусиль країн Східної Азії щодо боротьби із забрудненням повітря за допомогою суворої політики щодо якості повітря.
З 2013 року викиди діоксиду сірки в Східній Азії вже скоротилися на 75%, і ці зусилля з очищення навколишнього середовища прискорилися саме тоді, коли глобальне потепління почало набирати обертів.
“Ми виявили, що забруднене повітря, можливо, приховувало повний вплив глобального потепління. Тепер чистіше повітря може виявляти більшу частину глобального потепління, спричиненого діяльністю людини, від парникових газів. Окрім того, що забруднення повітря спричиняє мільйони передчасних смертей, воно також захищає Землю від сонячного світла і, отже, охолоджує її поверхню. Забруднення повітря було настільки значним, що протягом останнього століття воно стримувало потепління, спричинене діяльністю людини, на 0,5 °C”, – з’ясували науковці.
З очищенням повітря від забруднення цей штучний сонцезахисний екран зникає. Водночас викиди парникових газів продовжують зростати, тому поверхня Землі нагрівається швидше, ніж будь-коли раніше.
Науковці підкреслюють, що основним джерелом глобального потепління все ще є викиди парникових газів, і очищення повітря від забруднення було необхідним і давно назрілим.
“Це не спричинило додаткового потепління, а скоріше усунуло штучне охолодження, яке протягом певного часу допомагало захищати нас від деяких екстремальних погодних явищ та інших добре відомих наслідків зміни клімату. Глобальне потепління триватиме протягом десятиліть. Дійсно, наші минулі та майбутні викиди парникових газів впливатимуть на клімат протягом століть. Однак забруднення повітря швидко видаляється з атмосфери, і тому нещодавнє прискорення глобального потепління, спричинене цим конкретним розкриттям, може бути короткочасним”, – наголошують автори дослідження.
- Згідно з даними, існує ймовірність того, що до 2030 року глобальна температура повітря на Землі буде на 2 градуси вищою, аніж в епоху доіндустріального рівня.
- Дослідження показали, що через глобальне потепління у містах в різних куточках світу кількість щурів стрімко зростає.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.