Україна запровадила санкції проти Латиніної, Балашова, Королевської, Луганського та Аксьоненко
Джерело: сайт президента України
Президент Володимир Зеленський підписав указ №502/2025, яким увів у дію рішення РНБО від 20 липня про застосування персональних санкцій проти п’ятьох осіб. До списку увійшли як громадяни Росії, так і українці.
Санкції запроваджені за поданням Служби безпеки України. У документі зазначено, що йдеться про персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи. Зокрема, це блокування активів, заборона на ведення бізнесу в Україні, припинення транзиту, замороження економічної діяльності, а також обмеження доступу до українського інформаційного простору.
У санкційний список потрапили:
– Тетяна Аксьоненко, російська військова кореспондентка. Проти неї запроваджено повний пакет санкцій, включаючи заборону на в’їзд, блокування активів і обмеження доступу до ресурсів, пов’язаних із її діяльністю. Санкції діятимуть 10 років.
– Геннадій Балашов, український бізнесмен, ексдепутат і засновник політичного проєкту “5.10”. Окрім стандартних обмежень, щодо нього також діятиме блокування інтернет-ресурсів і соцмереж, зокрема YouTube, Facebook, TikTok, Telegram та сайт balashov.com.ua. Санкції безстрокові.
– Наталія Королевська, колишня народна депутатка України від проросійських сил. До неї застосовані такі ж жорсткі санкції, як і до Балашова – строк дії також безстроковий.
– Юлія Латиніна, російська журналістка, яка нині живе за кордоном і відома своїми виступами проти Путіна, але водночас – критикою української влади. Проти неї діятиме широкий перелік економічних та політичних обмежень на 10 років.
– Андрій Серебрянський (відомий як Андрій Луганський) – український відеоблогер, громадянський журналіст, колишній телеведучий, після початку повномасштабної війни стало відомо, що він проживає закордоном.
Указ набирає чинності з моменту оприлюднення. Також МЗС України має поінформувати про санкції партнерів з ЄС, США та інших країн, а також ініціювати аналогічні обмеження проти цих осіб за кордоном.
- Велика Британія наклала санкції на три підрозділи російської військової розвідки (ГРУ) та 18 їхніх офіцерів.
Британський боксер Тайсон Ф’юрі 20 липня підійшов до вболівальника з українським прапором по дорозі на бій Усик – Дюбуа, вигукнувши “Viva Ukraina”.
Глава РФ Володимир Путін підписав указ, котрий дозволяє жителям самопроголошених Абхазії та Південної Осетії, що вже мають російське громадянство, отримувати паспорти РФ безпосередньо на території цих республік. Документ набирає чинності з 20 липня та діятиме до 1 серпня 2028 року.
Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.
З 95 проб води, відібраних 11-17 липня 2025 року з річок і водойм у межах офіційних пляжних зон в Україні, 17 проб (17,9%) не відповідала санітарним нормам на мікробіологічні показники. Фахівці лабораторій регіональних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) зафіксували перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивних кишкових паличок.
Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.