Іран закликав мешканців зменшити споживання води на тлі сильної спеки
Джерело: The Guardian
Влада Ірану закликала населення обмежити споживання води на тлі сильної спеки та водної кризи по всій країні.
За даними національної метеорологічної служби, в Ірані розпочався найспекотніший тиждень у році, зокрема у деяких районах температура перевищує +50 градусів.
Та окрім екстремальної спеки, країна зіткнулася із серйозною водною кризою. Іран страждає від посухи вже п’ять років, а цього року опадів випало ще менше. Міністр енергетики Аббас Аліабаді минулого тижня оголосив, що ведуться переговори щодо імпорту води з Туркменістаном, Афганістаном, Таджикистаном та Узбекистаном.
У країні сотні гребель, побудованих з 1950-х років, але посуха значно знизила їхню продуктивність. Це, а також проблеми з інфраструктурою та аномальна спека призвели до відключень електроенергії по всій країні.
Представниця уряду Ірану Фатеме Мохаджерані заявила вихідними, про оголошення 23 липня державного свята у столичному регіоні через спеку.
“У зв’язку з екстремальною спекою, що триває, і необхідністю економії води та електроенергії 23 липня… оголошено вихідним днем у провінції Тегеран”, — написала вона в X.
Хусейн Хассан, якому вже близько 60 років, розповів, що в Тегерані так спекотно, а сонце палить так, що він не може ходити під прямим сонячним промінням. Він сказав: “Я відчуваю, що шкіра ось-ось обгорить. Моя сорочка так швидко намокає, що в цьому віці я волію приймати душ двічі на день, попри сильну спеку. Слава Богу, там, де я живу, немає проблем із водою”.
Він додав, що в деяких районах Тегерана влада скоротила подачу води, щоб упоратися з кризою. “Я чув від людей, що припинення подачі води призвело до відключень, що тривають не менше 12 годин і більше”, – сказав він.
За даними кліматолога Максиміліано Еррери, у південно-західному іранському місті Шабанкарі у вихідні зафіксована температура +52,8, що потенційно є найвищою температурою в році (показник +53 в Кувейті поки не підтверджений). Метеорологи Metdesk у Великій Британії повідомили про температуру +51,6 у південно-західному прикордонному місті Абадан 17 липня, а в сусідньому Ахвазі у понеділок було зафіксовано +50,3.
У Тегерані в неділю температура досягла +40, а в понеділок – +41. Хасан сказав: “За відчуттями температура вище 45°C. Дуже спекотно”.
Для Хассана найбільше занепокоєння викликає криза з водою, що насувається, оскільки водосховища виснажуються, а гребля Карадж, що забезпечує водою провінцію Тегеран, досягла найнижчого рівня.
Через антропогенну зміну клімату кожна хвиля тепла у світі стає більш інтенсивною та ймовірнішою. Деякі з них, наприклад, екстремальна хвиля тепла на заході Канади та США в 2021 році, були б практично неможливі без глобального потепління.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан виступив з суворим попередженням на засіданні кабінету міністрів у неділю.
“Водна криза набагато серйозніша, ніж те, що обговорюється сьогодні, і якщо ми не вживемо термінових заходів зараз, у майбутньому ми зіткнемося з ситуацією, від якої не буде знайдено жодного рішення. У водному секторі, окрім управління та планування, нам також необхідно розв’язати проблему надмірного споживання”, – заявив Пезешкіан, повідомляють державні ЗМІ.
Слова Хасана підтримали інші жителі Ірану. 35-річний Ехсан Алі, мешканець Мешхеда, розповів, що люди дуже стурбовані перебоями з електропостачанням та нестерпною спекою.
Алі зазначив, що водна криза в його місті посилилася через греблю, побудовану Афганістаном вище за течією річки в провінції Герат. Іранці критикують цю споруду, вважаючи, що вона перекриває приплив води до Мешхеду.
“У нас щодня відбувається дев’ятигодинне відключення електроенергії, оскільки температура різко підвищилася по всьому Ірану, включаючи моє рідне місто. Водна криза — одна із найсерйозніших проблем. Наші греблі пересихають, а водосховища швидко виснажуються”.
- У місті Намюр у центральній Бельгії від гіпертермії, спричиненої аномальною спекою, померла 15-місячна дитина, яку батько забув в автомобілі.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.