Сирський у інтерв’ю WP закликав Трампа допомогти перенести війну на територію Росії
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки й використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.
Сирський також звернувся до президента США Дональда Трампа, який нещодавно відкрився до ідеї постачання американської зброї Україні, з проханням підтримати перенесення бойових дій на територію Росії.
Як зазначає WP, кривава кампанія проти українських міст викликала розчарування в Білому домі через відмову очільника РФ Володимира Путіна припинити війну. Це спонукало Дональда Трампа підтримати новий план посилення військового арсеналу Києва, дозволивши європейським країнам закуповувати американську зброю для України.
За словами головнокомандувача Олександра Сирського, нові поставки засобів протиповітряної оборони, зокрема американських ракет Patriot, безпілотників-перехоплювачів та легкої авіації для боротьби з безпілотниками можуть значно зменшити російські атаки.
Крім того, постачання ракет середньої та великої дальності, таких як американські системи ATACMS та німецькі Taurus, без обмежень на їх використання, дозволить Україні уповільнити виробництво російської зброї, завдаючи ударів по інфраструктурі, що забезпечує виробництво ракет і безпілотників.
“Вони націлені практично на все – аеродроми, населені пункти, об’єкти інфраструктури. Тому, звичайно, нам потрібні поставки балістичних ракет, щоб мати можливість дати ворогу гідну відсіч. Наявність будь-якої ракетної зброї сама по собі є стримуючим фактором. Я сподіваюся, що завдяки позиції президента Трампа цей процес буде набагато простішим і … ми не матимемо жодних труднощів, які були раніше”, – сказав Сирський.
Олександр Сирський відмовився коментувати наявність систем ATACMS в Україні, хоча відомо, що їх запаси вичерпані. На питання, чи врятує нова партія американських ракет життя українців, він відповів: “Звичайно”.
За словами головнокомандувача, окрім нестачі засобів протиповітряної оборони та ракет, українські війська також відчувають дефіцит 155-мм артилерійських снарядів і потребують додаткових поставок бронетехніки.
“У нас високомотивовані і сміливі солдати, які готові наступати, але їм потрібні сучасні, надійні засоби захисту”, – зазначив він.
Сирський також додав, що саме дозвіл США на удари ракетами по Курській області допоміг змінити ситуацію на фронті в Харківській області.
“Ми всі доклали багато зусиль, в тому числі публічних, щоб пояснити і довести необхідність використання цих видів далекобійної зброї на території Російської Федерації”, – сказав Сирський.
- Президент США Дональд Трамп цікавився у свого українського колеги Володимира Зеленського, чому Україна не завдає ударів по російській столиці.
- Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським закликав Україну переходити у наступ на фронті, повідомляє The Washington Post із посиланням на неназваного українського чиновника.
- Після того, як республіканці роками наполягали припинити допомогу Україні, більшість з них тепер відмовились від цієї позиції, після того, як президент США Дональд Трамп підтримав Київ.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.