Укрзалізниця оновила правила перевезення тварин у поїздах

Джерело: Укрзалізниця

Укрзалізниця оновила правила перевезення тварин у поїздах, щоб зробити подорожі з улюбленцями комфортнішими. Ці зміни були ініційовані ще торік.

Перед внесенням на розгляд оновлену редакцію правил залізничники провели консультації з UAnimals, фахівцями Мінрозвитку та транспортними експертами країн-партнерів.

Великі собаки (вище 45 см в холці) тепер можуть подорожувати Україною в усіх типах вагонів:

  • в швидкісному поїзді Інтерсіті+ за умови викупу всіх місць, які розміщені єдиним блоком у ряду. Собаки мають перебувати на підлозі біля свого власника, під місцями для сидіння або біля них;
  • в спальному вагоні класу “Люкс” і вагонах міжнародного призначення “ріц” (RIC) слід викупити всі місця в купе (у купе це правило діяло й раніше).

Службові собаки представників Сил оборони можуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів незалежно від розмірів тварини — але обов’язково з намордником і повідком.

Маленькі тварини під час подорожі (коти, собаки дрібних порід до 45 см у холці):

  • можуть перебувати в купе без переноски для здорової активності та сну — за умови викупу всіх місць у купе;
  • переноска необовʼязково має бути “жорсткою конструкцією” — для подорожей достатньо сучасної сумки-переноски, рюкзака-переноски або іншої ємності для перевезення з водонепроникним дном.

У всіх випадках пасажири мають:

  • забезпечити наявність ветеринарних документів на тварину, квитка на тварину, повідка та намордника (для собак великих порід — впродовж всієї подорожі);
  • потурбуватись про комфорт тварини та оточуючих.

Якщо через присутність тварини у пасажира виникає дискомфорт або алергія, йому радять звернутися до провідника або стюарда — поїзна бригада запропонує інше зручне місце для подальшої поїздки.

Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.