На Запоріжжі звели перший антидроновий тунель

Джерело: Zprz.city

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Протяжність тунелю становить 6,5 кілометра.

У нас амбітний план — понад 200 кілометрів захищених шляхів у межах області, – додав Федоров.

Проєкт реалізується коштом Спільного оборонного фонду. У проєкт активно залучені бійці запорізької бригади, які поділилися бойовим досвідом, що ліг в основу інженерного рішення.

Антидроновий тунель дозволяє безпечніше переміщувати особовий склад, спорядження та евакуювати поранених. А для цивільних — це зменшення ризиків під час руху в межах прифронтових територій.

Зауважимо, у червні Федоров повідомляв про завершення масштабного будівництва першого антидронового тунелю на Запорізькому напрямку. Тоді він опублікував відео з захисними конструкціями вздовж дороги.

Зауважимо, нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.

  • За оцінкою ГУР, станом на кінець травня 2025 року РФ щомісяця випускає близько 2700 ударних “Шахедів” і приблизно 2500 дронів-імітаторів типу “Гербера”. Це свідчить про п’ятикратне зростання виробництва проти літа 2024 року, коли, за даними джерел у розвідці, Росія виготовляла близько 500 таких БпЛА на місяць. Тоді як у грудні 2024 року аналітики Defense Express припускали, що виробництво могло досягти 2000 одиниць.
  • Раніше The Economist писав, що російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
  • Тоді як NYT писав, що з початку 2025 року Росія здійснює в середньому понад 1000 дронових атак щотижня. Лише за одну ніч 8 червня було випущено 479 дронів. Згідно з Центром стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), не було жодних триденних періодів без запусків дронів упродовж року. Часто ці атаки поєднуються з ракетними ударами, перевантажуючи українську ППО.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.

Росія завдала удару по Харкову двома керованими авіабомбами. Вибухи пролунали близько 11:00 в центральному Шевченківському районі міста. Одна з бомб влучила у підприємство, інша — біля житлового будинку.